Šiauliai su meile šeimai

Kelionės-žaidimai Pėsčiomis, Dviračiu 9 objektai 1 dienos 4 km
Maršrutas

Šiauliuose puikiai jaučiasi šeimos – daug patrauklių vietų ir pramogauti, ir pailsėti su vaikais. Miestas kartais tampa ir žaidimų aikštele – išsibarstę objektai laukia, kas juos aplankys. Štai žaidimas – aplankykite visus 9 objektus ir laimėkite puikius prizus.

Parinkti objektai, kurie labiausiai traukia vaikus, mat ši vasara Šiauliuose – šeimų su vaikais vasara. Nors maršrutas ir nėra ilgas, būtina, kad žaidžiančius mažamečius lydėtų tėvai. Taip ne tik saugiau, bet ir galimybė tėvams savo vaikams papasakoti ir vieną kitą istoriją apie siūlomas aplankyti vietas Šiauliuose. Geru sufleriu atrandant Šiaulių miestą gali tapti šis maršrutas ir naujas Šiaulių turizmo informacijos centro parengtas leidinys „Šiauliai su meile šeimai“. Čia rasite visą aktualią informaciją keliaujančioms šeimoms: rekomenduojamos lankyti vietos, kurios tinka ir patinkavaikams, žaidimų aikštelės, vietos kur skaniai pavalgyti ar papramogauti.

Pradedam!

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie muziejaus.

Nors katinai mėgsta vaikščioti po vieną, šiame muziejuje jų net 4 tūkst., o penki murkia ir leidžiasi paglostomi. Beje, vienas katinų – direktorius. Užsukite į muziejų ir apžiūrėkite gausią katinukų iš viso pasaulio ekspoziciją, sužinokite, kaip žodis „katė“ skamba įvairiomis kalbomis, nusifotografuokite prie specialios Katinų muziejaus sienos.

Muziejaus patalpose įkurtas Gyvasis kampelis, kuriame gyvena įvairūs egzotiniai gyvūnai. Galėsite pamatyti pitoną, Taivano žalčius, driežus, krokodilus, įvairiausių papūgėlių ir net mielą mažą beždžionėlę.

Vandos Kavaliauskienės Katinų muziejus Nuotr.: ©Šiaulių turizmo informacijos centras.
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie skulptūros.

Vilnius turi geležinį vilką, o Šiauliai – geležinę lapę! Lietuvos rekordų knygoje rašoma, kad tai didžiausia gyvūno skulptūra mūsų šalyje: jos svoris – beveik 7 tonos, ilgis – apie 15 metrų, aukštis – 6,6 metrai. Plieninėje „Geležinės lapės“ širdyje įdėta kapsulė su vario plokštėje iškaltais žodžiais mūsų ainiams.

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie Dviračių muziejaus, prie geležinio dviračio.
Skulptūra "Dviratis" Nuotr.: ©Šiaulių turizmo informacijos centras

Turite dviratį? Ar žinote, kaip ši dviratė transporto priemonė atrodė anksčiau? Užsukite į vienintelį muziejų Lietuvoje, kur galima susipažinti su dviračių istorija, palenktyniauti senoviniu dviračiu ar paminti velomobilį. Prie muziejaus stovi fotografuotis kviečiantis butaforinis geležinis „Dviratis“ (skulpt. Martynas Gaubas, 2000 m.) – būtinai įsiamžink!

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie muziejaus. Prie skulptūros "Objektyvas"

O dabar – šypsomės! Ateikite, susipažinkite ir patyrinėkite fotografijos istoriją. Moderni galerija, edukacinis centras, laboratorija, skaitykla, suvenyrai ir fotografijos leidinių knygynėlis – po vienu stogu, autentiškame tarpukario pastate. Užlipkite ant stogo terasos pasigrožėti miesto vaizdais, pabūkite fotoaparato viduje (camera obscura).

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie fontano.

Pasak legendos, kartą du įsimylėję pelikanai atsiliko nuo savo būrio, pasiklydo ir, užuot skridę į pietus, pasuko į šiaurę. Skrisdami pro Šiaulius, nutūpė į balutę numalšinti troškulio. Čia piktoji burtininkė juos pavertė akmenimis.

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie skulptūros.

Žalia, bet ne žolė, su uodega, bet ne pelė ir visai ne agurkas. Kas? Bulvare, prie žaidimų aikštelės, dideliame medyje išvysite įsirangiusį chameleoną. Užverskite galvą, apžiūrėkite šį egzotišką roplį, pasvarstykite, kaip jis čia atklydo?

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėti būnant prie skulptūros

Šie trys nykštukai yra geriausi vaikų draugai! Kodėl? Jie visada šypsosi, žaidžia su vaikais ir labai laukia, kada su jais nusifotografuosite!

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie skulptūros.

Ar žinote, kad batus galima pasimatuoti ne tik parduotuvėje, bet ir pačiame Šiaulių bulvare?! Šie simboliniai batai gali reikšti ir kelionę, ir pažinimą, ir laiką... Ant vieno bato matyti Šiaulių herbo elementai – jautis, meška ir akis, ant kito – Šiaulių simbolis „Šaulys“, užrašas „Šiauliai“ ir herbo augaliniai ornamentai – lauro lapai.

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie Šiaulių turizmo informacijos centro.
Žaidimas "Šiauliai" Nuotr.: ©Šiaulių turizmo informacijos centras

Subalansuotas vaikams, bet tinka ir suaugusiems žaidimas „Šiauliai“ kviečia keliauti kartu su Trimis nykštukais, Pelikanais ar Geležine lape. Stokite ant žaidimo, meskite kauliuką ir pasiekite 120 langelį. Norėsite pažaisti „Šiaulius“ ir namuose? Padovanosime jums popierinę žaidimo versiją su taisyklėmis.