Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas

Muziejai
Respublikinis Vaclovo Into Akmenų muziejus – tai unikalus, vienintelis toks muziejus Lietuvoje, eksponuojantis įvairaus tipo unikalius Vaclovo Into atrinktus akmenis bei pargabentus iš įvairiausių pasaulio vietų augalus 14,5 ha slėnyje. Tai muziejus, kurį savo paties rankomis, įkūrė pats Vaclovas Intas su aplinkinių miestelio gyventojų, bei institucijų pagalba.

Muziejuje vedamos ekskursijos apie tai kaip Vaclovas Intas pradėjo kurti muziejų dabar garsų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, įvairūs kultūriniai renginiai, o parke vyksta ir koncertai. Vaikams ir jaunimui yra rengiamos specialios edukacinės programos, bei užsiėmimai kurių metu vaikai sužino daug naujų dalykų.

Akmenų kraustymosi į Mosėdį pradžia sutampa su jauno gydytojo Vaclovo Into atvykimu vadovauti naujai ligoninei 1957 metais. Jo dėka Mosėdis ir akmuo tapo neatskiriamos sąvokos. 1979 m. vasario 26 dieną nuspręsta Mosėdyje įsteigti Respublikinį unikalių akmenų muziejų. Dabar muziejus pavaldus Aplinkos ministerijai. Muziejus renka, kaupia, tiria, eksponuoja, restauruoja ir apsaugo įdomiausius, mokslui vertingiausius Lietuvos riedulius, atskleidžia jų gamtinę įvairovę, prigimtį ir mokslinę pažintinę reikšmę, mineraloginius ir petrografinius ypatumus, propaguoja gamtosaugines idėjas. Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas – tai unikalus muziejus, įkurtas Skuodo rajono Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, vaizdingame 14,5 ha slėnyje. Visa parko teritorija – rekreacinė zona. Slėnyje – akmenų lauko ekspozicija su retų medžių ir augalų kolekcija bei nedidelėmis poilsio aikštelėmis. Kalnelyje – akmeninių skulptūrų skveras. Muziejuje – nemaža uolienų, atneštų į Mosėdį ir kitas Lietuvos vietas ledynmečiu, kolekcija, Lietuvos iškasenų, mineralų kolekcijos.

Edukaciniai užsiėmimai muziejuje:

"Mineralas juvelyrikoje ir ano papuošalas" - užsiėmimo metu pateiksime esmines žinias apie brangakmenius bei praktinę informaciją, kaip juos identifikuoti, prižiūrėti ir kaip bei kur panaudoti. Užsiėmime Jūs patys susiversite sau apyrankę iš pus brangių mineralų. Užsiėmimas skirtas moksleiviams, suaugusiems ir mišrioms grupėms. Dalyvių skaičius: 10-20 asmenų. Trukmė: 1-1,5 val. Užsiėmimo kaina: suaugusiam 8 Eur, moksleiviui 5 Eur.

"Parko takeliais" - užsiėmimo metu kviečiame susipažinti su Akmenų parke augančiais medžiais ir krūmais, retais ir itin retais augalais. Prieš kelionę sužinosite parko įkūrimo istoriją, dendrologinę kolekciją, kraštovaizdžio projektuotojus, parko įkūrėją. Šaltuoju metų laiku, kviečiame iš parke surinktų sėklų pasisodinti medį. Užsiėmimas skirtas moksleiviams. Dalyvių skaičius: 1-20 asmenų. Trukmė: 1-1.5 val.

"Seniausia keramikos rūšis – juodoji keramika" - užsiėmimo metu kviečiame susipažinti su keramikos kilmės istorija, molio paruošimu, naudojamais darbo įrankiais, gamybos technologija, degimo būdais. Jūs patys lipdysite ir dekoruosite dirbinį. Su jumis bendraus ir mokys lipdyti Renata Jankauskienė, profesionali skulptorė – keramikė. Užsiėmimas skirtas moksleiviams, suaugusiems ir mišrioms grupėms. Dalyvių skaičius: 10-20 dalyvių. Trukmė: 2 val. Užsiėmimo kaina: grupei 84 Eurai + suaugusiam įėjimas 3 Eur ir moksleiviui 1 Eur. Individualus užsiėmimas (2 val.): suaugusiam 8 Eur, moksleiviui 5 Eur.
Šaltinis: © akmenumuziejus.lt

Aplankykite netoliese