Istorinių nuotykių parkas Pakruojo dvare

Išskirtinės pramogos
Istorinių nuotykių parkas tai – patirtys, kurias kuria dvaro įtraukiančios veiklos, vaizdai, garsai, skoniai ir kvapai, leidžiantys iš itin arti pajausti tikrąjį 19 a. gyvenimo žavesį bei pabuvoti visko dalimi. Istorinių nuotykių parkas yra neatskiriama kiekvieno dvare vykstančio renginio dalis, tai nėra atskiras renginys, o tiesiog pasinėrimas į kerintį 19 a. gyvenimą, jo patirtis ir vaizdus.

Pirmiausia - DVARO RŪMAI ir jų istorija. Su jais susipažinti ir pasisemti dalelę istorijos galima su gidu ekskursijos metu arba apžiūrėti pasirinkus savarankišką vizitą. Dažniausiai yra taikomas papildomas mokestis.

KOSTIUMINĖ. Dvaro kostiuminėje galima pasidabinti dvarišku kostiumu ar aksesuaru, sužinoti XIX a. kostiumų istoriją, įsigyti dvare siūtos produkcijos.

PARFUMERINĖ. Joje gaminami gėlių hidrolatai, rožių vanduo ir jaunystės eliksyras, natūrali, dvaro grožio tradicijų įkvėpta kosmetika ir aromatai.

PANOPTIKUMAS. Dar kitaip - Neįprastybių kambarys. Jame išvysite, tai, ko dar nebuvote regėję ir net apie ką girdėję – tamsiosios aristokratų paslaptys, anatomijos teatras ir keistenybių kolekcija iš viso pasaulio.

SPIRITO VARYKLA. Aplankykite XVI a. įkurtą Spirito varyklą, kur šiandien, pasitelkus XIX a. unikalius varinius distiliavimo indus, gimsta aukso medaliais Europoje ir už Atlanto apdovanoti skoniai.

BRAVORAS. Čia alus gaminamas pagal senąsias tradicijas ir iki dabar galima pažinti „pirmoką“, „antroką“, „trečioką“.

KARIETA IR SENOVINIAI AUTOMOBILIAI. Pasivažinėkite žirgais kinkyta karieta ar senoviniais automobiliais - įspūdžiai išlieka ilgam!

DVARO AMATŲ DIRBTUVĖS (galite išvysti darbų vyksmą, rezultatus, prisiliesti savomis rankomis):

-- vilnos karšykloje iš spalvingos vilnos veliami aprėdai, apavas, namų puošmenos ir aksesuarai;

-- puodžius gamina ir dega bokalus bravorui, lėkštes ir molinukus karčiamai, dekoruoja augalų motyvais;

-- bitininkė suka saldžiausią bičių suneštą iš gėlių medų, lieja vaškines žvakes;

-- kostiumininkė savo dirbtuvėse siuvinėja gėlėtas apdarus Baronaitei, kviečia pasigrožėti ir susipažinti XIX a. pab. kostiumais, jų istorija;

-- motoristas remontuoja ir Technikos dirbtuvėse išbando motorus.

VAIKAMS:

Mažųjų dvare laukia scenografės Marijos Rubavičiūtės kurta Gėlių pilis, nuostabi senovinė karuselė, skambantys mugės vargonai (tokie buvo neatskiriama karuselės dalis, pakeitusi gyvai grojančius muzikantus). Taip pat dvaro ūkis su žirgais, avimis, asiliuku, didžiuliu būriu įvairių paukščių ir kupranugariu.

Istoriniai nuotykiai ir patirtys vyksta didžiulėje 15 ha ploto dvaro teritorijoje, kur laukia daugiau nei 30 išlikusių pastatų ir didžiulis angliško stiliaus parkas.
Šaltinis: © Pakruojo dvaras

Aplankykite netoliese

Susisiekti telefonu
+37065752693