Vasaros žaidimas Žemaitijos nacionaliniame parke

Kelionės-žaidimai Automobiliu 11 objektų 1 dienos 30 km

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, kartu su kelionių po Lietuvą portalu www.pamatykLietuvoje.lt pristato vasaros kelionių žaidimą Žemaitijos nacionaliniame parke. Žaidimo organizatorių paruoštas maršrutas padės atrasti įspūdingiausias parko vietas, padovanos netikėtų potyrių ir garantuos gerai praleistą laiką Žemaitijoje, o žaidimo organizatoriai dar padovanos ir PUIKIŲ PRIZŲ.

Kaip dalyvauti?

Apsilankę kiekvienoje iš rekomenduojamų 10 maršruto vietų pasižymėkite jose. Tai galite padaryti dviem būdais: nuskenuodami QR kodą, kurį rasite nurodytoje vietoje arba pasižymėdami pagal savo buvimo vietą. Pastaruoju atveju pasižymėti galėsite tik būdami toje vietoje, pagal Jūsų telefono GPS. Kaip pasižymėti konkrečioje vietoje ir kitas instrukcijas rasite maršruto aprašyme prie konkretaus objekto, šalia mygtuko "Pasižymėti" arba "Skenuoti".

Pasižymėję visose vietose sistemoje iškart gausite prizo kodą, kurį galėsite iškeisti į prizą ir/arba kodą užregistruoti pagrindinio(-ių) prizų lošimui.MARŠRUTO LANKYTINOS VIETOS

Išsirengusieji keliauti po Žemaitijos nacionalinį parką būtinai savo kelionę turi pradėti nuo Platelių lankytojų centro, nes čia yra puiki galimybė susipažinti su žemaičių kalba. Visi plateliškiai kalba tik žemaitiškai ir kiekvienam atvykėliui praverstų žinoti vieną kitą žodį žemaičių tarme. Nes tūlas žemaitis paklaustas kelio tik žemaitiškai pareikš: „Tėisee, tėisee, i rinki ir į dešinė“. O ką tai reiškia ne kiekvienam bus aišku. Todėl apsilankiusieji Platelių lankytojų centre žaisdami galės išmokti įvairių žemaitiškų žodžių ir posakių. Ekspozicijoje įrengta 50 magnetinių žemaitiškų-lietuviškų žodžių dėlionė bus smagi mokoji priemonė.

Pasižymėkite nuskenuodami QR kodą
QR kodą rasite ant lankytojų centro durų. Kodą rasite ir centro nedarbo metu.

Platelių ežeras ir jo salos yra apipintas lengendomis… Ar žinojote, kad iš Platelių ežero apžvalgos aikštelės matomoje Pilies saloje, kadaise stovėjo pilis? Medinė pilis tikrai stovėjo saloje dar 15 amžiuje. Dar ir dabar jos liekanas nuplaukus į salą galima pamatyti. Pasak, vienos iš legendų pilies karalienė buvusi užkerėta. Ji turėjusi baltą kumelę, kuria galėdavusi joti vandens paviršiumi ir neskęsti. Mat, velniai kumelei po kojomis torielkas (lėkštes) kaišioję, kad šioji nepaskęstų. O ir pati karalienė buvusi nemirtinga, jos nebuvo įmanoma jokiomis kulkomis nušauti. Daugybę kitų legendų apie Platelių ežerą perskaitysite Platelių ežero apžvalgos aikštelės spalvinguose informaciniuose stenduose.

Pilies sala Platelių ežere Nuotr.: ©K. Stalnionytė
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami apžvalgos aikštelėje.

Platelių apžvalgos aikštelė yra ne tik vieta, iš kur atsiveria nuostabi Platelių ežero panorama, bet ir Šeirės gamtos tako pradžia. Keliaujant Šeirės pažintiniu taku galima pamatyti būdingą šiam kraštui reljefą, Šeirės mišką, Gaudupio pelkę, Piktežerį, Platelių ežerą, įprastas ir retas augalų, grybų bei gyvūnų rūšis, o įrengta infrastruktūra padės pažinti aplinką per regėjimą, uoslę, klausą, lietimą, judėjimą ir mąstymą.
Prie Piktežerio keliautojus pasitinka medinis kipšiukas ir tiltelis, suteikiantis galimybę iš arčiau pažvelgti į paslaptingą miško ežerėlį. Ežeras virtimo aukštapelke pavyzdys. Dar gyva ežero akis, jos gylis siekia 16 m. Vanduo rūgštus, neskaidrus, jame nedaug deguonies. Iš žuvų gyvena tik ešeriai. Ežeras vis traukiasi, mažėja. Prie pat vandens augantys kiminai kasmet miršta, grimzta dugnan, o jų vietoje užauga nauji. Taip palaipsniui formuojasi vis storesnis durpių sluoksnis. Akyla akis galbūt čia pamatys ir aplink skraidantį nykstantį jūrinį erelį.

Besigrožėdami Piktežeriu nepamirškite pasižymėti, jis viena iš šio maršruto-žaidimo lankytinų vietų.

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite stovėdami ant Piktežerio liepto.

Keliaujant aplink Platelių ežerą dviračiu ar mašina, derėtų stabtelėti Paplatelėje, rytinėje Platelių ežero dalyje ir užsukti į privačių poilsio namų „Šienainis“ kiemelį (poilsiavietės šeimininkai neprieštaraus, o gal net nakvynę pasiūlys) ir nustebsite pamatę objektus, kurie iš karto jus nukels į Šiaurės ir Pietų Ameriką. Kiemelyje miškų apsuptyje išvysite 2 medines mini skulptūras: Rio de Žaneiro Kristaus Atpirkėjo ir JAV Laisvės statulos. Šios skulptūros čia stovi jau daugybę metų. Taip seniai, kad niekas net nepamena kaip jos ten atsidūrė ir kas jų autorius. Paslaptimi apgaubtos statulos vertos dėmesio, jau vien dėl to, kad šių pasaulinio garso objektų kopijas, nors medines bei gerokai sumažintas, galima pamatyti būtent čia, Žemaitijoje.

Rio de Žaneiro Kristaus Atpirkėjo ir JAV Laisvės statulos Nuotr.: ©R. Antanavičiūtė nuotr. koliažas
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie skulptūrų.

Šaltojo karo muziejus - tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje.

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite prie įėjimo į ekspoziciją. Nusileidus į raketinės bazės požemius pasižymėti gali nepavykti.
Beržoro Šv. Stanislovo bažnyčia iš vidaus Nuotr.: ©R. Augustinė
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami bažnyčios šventoriuje.

Siberijos apžvalgos bokštas pastatytas ant Sidabro kalno, kurį iš trijų pusių supa Siberijos pelkė ir Kunigo upė. Apžvalgos bokšto aukštis – 15 m. Apžvalgos bokštas Platelių ir Beržoro apylinkėms apžvelgti ant 165,7 m aukščio (virš jūros lygio) kalvos. Ar atvykdami pastebėjote, kaip vingiuodamas pro sodybas kelias tai kyla aukštyn, tai leidžiasi žemyn, kaip palengva iš abiejų pusių jus apgaubia eglynai, o tarp jų įsiterpia ežerėliai? Vaizdas gniaužia kvapą, iš šio regiono vietų ne vienas žinomas šalies kūrėjas sėmėsi kūrybinių idėjų Antanas Vienuolis, M.K. Čiurlionis. Užlipus ant Siberijos apžvalgos bokšto atkreipkite dėmėsį į supantį kraštovaizdį. Ar galite įsivaizduoti, kad vietoje, kurią matote, kadaise plytėjo jūra, vėliau neįžengiamos girios, o dar ankščiau dengė milžiniškas ledynas. Būtent ledyno dėka, susiformavo šitoks kraštovaizdis. Ledynui tirpstant ir vėl užšalant, slenkant, susiformavo aukštumos ir dubumos, kuriose dabar tūno pelkės. Ten, kur ilgiausiai gulėjo storas ledo luistas, vėliau atsirado Platelių ežeras.

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite prie bokšto arba užlipę ant jo.

Platelių dvaro parkas pradėtas formuoti XIX a. Čia auga įspūdingi, gamtos paminklais paskelbti medžiai: storiausias Lietuvoje uosis, vadinamas Raganos uosiu (7,2 m apimties) ir Platelių liepa (5,4 m apimties). Platelių parkas - didžiausia šikšnosparnių buveinė visoje Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje: užregistruotos 7 šikšnosparnių rūšys, kurių dauguma įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą. Parke galima pamatyti ir kitų saugomų augalų (raudonvidurę žiauberuotę, plačialapę plikūnę, žalsvažiedę blandį ir kt.) bei gyvūnų (skiauterėtąjį tritoną, juodajį apoloną, pilkąją meletą ir kt.) rūšių.

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie uosio.

Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijos. Platelių dvaro sodybos muziejinės ekspozicijos įkurtos buvusiame Platelių dvaro sodybos svirne ir arklidėje.
Čia pristatomos Platelių dvaro istorijos, senųjų Platelių, Pilies salos praeities, šio žemaičių krašto etnografijos ekspozicijos, naujai įrengta moderni gamtos ekspozicija, nuolat keičiamų parodų salė. Čia galima pamatyti moterį, kuri asmeniškai pažinojo ir Prancūzijos imperatorių Napoleoną, ir Rusijos carą Aleksandrą I (Sofija Tyzenhauzaitė Šuazel-Gufje). Išgirsti apie du vyrus, kurie Platelių ežero saloje ieškojo karalienės Bonos turtų. Nustebsite, kad XVII amžiuje lietuviai mėgo vieną sportinį žaidimą, kuris dabar vėl atgaivintas (Ripka). Sužinosite apie mažiausią šių kraštų paukštį, kuris yra lengvesnis negu metalinė 2 eurų moneta! O Užgavėnių ekspozicija pasitiks 300 viena už kitą baisesnių Užgavėnių „lėčynų“ (kaukių) ir įdomūs pasakojimai apie Užgavėnių šventės tradicijas.

Į Žemaitijos nacionalinio parko ekspoziciją siūlome užsukti jau aplankius kitas 9 šio maršruto vietas. Nuskenuodami šioje ekspozicijoje esantį QR kodą užbaigsite žaidimą.

Pasižymėkite nuskenuodami QR kodą
QR kodą rasite ant įėjimo į ekspoziciją durų. Kodą rasite ir ekspozicijos nedarbo metu.
Pasižymėkite nuskenuodami QR kodą
QR kodą rasite ant įėjimo į ekspoziciją durų. Kodą rasite ir ekspozicijos nedarbo metu.DAUGIAU APIE PRIZUS

 • Nakvynė 2 asmenims Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centro svečių namuose, pasirinktas edukacinis užsiėmimas ir 2 dviračiai smagiam pasivažinėjimui aplink Platelių ežerą.

Kviečiame susipažinti su Žemaitijos nacionaliniu parku. Pamatyti jo grožį keliaujant dviračiais aplink didžiausią Žemaitijoje ir švariausią Lietuvoje Platelių ežerą, pajusti vietos tradicijas edukaciniuose užsiėmimuose ir pailsėti autentika dvelkiančiuose, tačiau naujuose Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centro svečių namuose.

Sąlygos ir apribojimai:

 1. Vienas prizo kodas suteikę teisę registruotis pagrindinio prizo žaidime tik vieną kartą.
 2. Norintys dalyvauti pagrindinio prizo žaidime turi užregistruoti Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicijoje (Didžioji g. 22), o pirmadieniais Platelių lankytojų centre (Didžioji g. 8)
 3. Žaidimas vyksta iki rugpjūčio 20 dienos.
 4. Pagrindinio prizo nugalėtojas bus išrinktas ir paskelbtas pamatykLietuvoje.lt bei Žemaitijos nacionalinio parko Facebook paskyrose rugpjūčio 20-21 dienomis.
 5. Prizo detalės:
 • Viena nakvynė dviviečiame kambaryje (atskiros vienvietės lovos) su dušu Platelių tradicinių amatų centre ir bendro naudojimo virtuvės patalpa.
 • Edukacinė programa pasirenkama iš šio sąrašo:
  • kucinio tako audimas senovinėmis staklėmis;
  • pynimas iš popieriaus;
  • juostų pynimas;
  • vilnos vėlimas;
  • skrynių raštai ant lauko akmenėlių.
 • Pasivažinėjimui aplink Platelių ežerą suteikiami 2 sportiniai dviračiai (šalmai/liemenės). Pasivažinėjimo trukmė iki 6 val.
 1. Pagrindiniu prizu bus galima pasinaudoti – nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. iki spalio 31 d., jums patogiausiu laiku.
 2. Prizo laimėtojas tikslią prizo atsimėmimo datą su paslaugos teikėju turi suderinti ne vėliau kaip likus 7 kalendorinėms dienoms iki planuojamo atvykimo.
Platelių tradicinių amatų centras. Nuotr.: ©zemaitijosnp.lt

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija jums paruošė daugiau kaip 100 puikių prizų: parko suvenyrų, atributikos, knygų ("Smulkiųjų prizų"). Po vieną pasirinktą prizą atiteks kiekvienam aplankiusiam visas šio maršruto vietas, jose pasižymėjus ir pateikusiam žaidimo prizo kodą. Konkrečių prizų kiekis ribotas, tad didžiausią pasirinkimą turės tie, kurie suskubs Plateliuose apsilankyti anksčiau už kitus.

Šiuos prizus galėsite atsiimti Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicijoje (Didžioji g. 22, Plateliai), o pirmadieniais Platelių lankytojų centre (Didžioji g. 8, Plateliai).

Žaidimo prizai Nuotr.: ©zamaitijosnp.lt