Nuotr.: © pamatykLietuvoje.lt
Keliaujant taku galima pasigrožėti Vainagių draustinio kraštovaizdžiu, Vainagių piliakalniu. Prie tako pastatytas apžvalgos bokštelis, iš kurio matoma bebrų gyvenvietė ir jų suręsta užtvanka. Takas prie Vainagių ežero skirtas pristatyti kertines miško buveines bei mišką.
Keliaudami aplink Vainagių ežerą susipažinsite su įvairiais miško augalais, miško kirtimais, kertinėmis miško buveinėmis ir dar daugeliu kitų objektų. Vainagių ežero plotas 9 ha, vidutinis gylis - 3 metrai, intakų ežeras neturi, vanduo pasipildo iš kritulių, šaltinių. Iš ežero išteka Juodupio upelis, per kurį pereisite mediniu tilteliu. Taip pat susipažinsite su samanomis, galėsite pasigrožėti viržynais, sužinosite kas yra miško kertinės buveinės, aplankysite aukštapelkę.
Vainagių ežeras liūninio tipo, pakrantės labai įvairios: čia yra žemapelkių, liūnų ir net aukštapelkių su gausiais kiminais, spanguolėmis, pelkiniais žinginiais ir apskritalapėmis saulašarėmis. Vardą ši pelkių apjuosta balno formos kalva "pasiskolino" iš šalia esančių Vainagių ežero bei Vainagių kaimo. Vietos gyventojai pasakoja, kad prie papėdės kadaise vedusi medgrinda. Tai leidžia spėlioti, jog senovėje čia gyveno žmonės, stovėjo pilis. Archeologai vietovę kol kas mažai tyrinėjo. 1999-aisiais atlikus žvalgomuosius kalvos kasinėjimus, kultūrinis sluoksnis nebuvo aptiktas, tačiau pietrytinėje kalvos aikštelės dalyje maždaug 40 centimetrų gylyje rasti mažesniais akmenimis paramstyti trys dideli akmenys. Tyrinėtojų nuomone, tai gali būti senovininės šventvietės liekanos.