Labanoro dviračių trasa

Maršrutai Dviračiu 1 dienos 74 km
Maršrutas

Pažintiniu ir rekreaciniu požiūriu vertingiausia vakarinė Labanoro regioninio parko dalis. Ji išsiskiria vaizdingu kraštovaizdžiu, ežerų gausa bei gamtinių ir kultūrinių objektų įvairove. Visa tai ir apjungia šis turistinis maršrutas, kurio ilgis siekia 74 km.

Jis skirtas pėstiesiams ir dviratininkams, nes tik tokiu budu keliaujant, pilnai atsiveria Jus supančios aplinkos grožis. O paigrožėti turėsite kuo: šiaurinėje maršruto dalyje, Kulionių kaime, yra Etnokosmologijos muziejus, Molėtų astronomijos observatorija, Senovinė dangaus stebykla ir etnografinė sodyba. Leidžiantis žemyn, maršruto pietrytinėje miškingoje kalvotoje dalyje, yra Obelynės etnografinis kaimas, Kraujelių mitologinis akmuo Stirnių apylinkės, Rašos dvarvietė, Kertuojos piliakalnis ir senovės gyvenvietė. Vakariniame Baltųjų Lakajų krante yra įsikūręs jaukus Rudesos kaimelis, o šalia ant aukštos kalvos – kapinės, kuriose stovi graži koplyčia ir varpinė. Keliaudami pro Mindūnus, būtinai aplankykitė Molėtų krašto žvejybos muziejų, tai vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje. Kad lankytojams būtų geriau orientuotis turistinėje trasoje, ji pradėta žymėti sutartiniais ženklais: mėlyna juostelė per vidurį ir dvi baltos juostelės iš viršaus ir apačios.

Keliaujantiems yra sudarytos sąlygos turiningai ilsėtis gamtos prieglobstyje, pažinti gamtos ir kultūros vertybes. Trumpam poilsiui įrengtos atokvėpio vietos, nakvynei su palapine – stovyklavietės. Stenduose pateikta informacija apie Vakariniame mėlynajame pėsčiųjų ir dviratininkų žiede esančius lankytinus objektus.

MINDŪNAI

RUDESA

PALAKAJYS

KERTUOJA

STIRNELĖ

KULIONYS