Savaitgalio pramogų kryptis – Marijampolė

Maršrutai Automobiliu 18 objektų 1 dienos
Maršrutas

Šiandien Marijampolė – sparčiai augantis ir besikeičiantis, garbinga praeitimi besididžiuojantis, septintas pagal dydį Lietuvos miestas, saugantis ir puoselėjantis tradicijas. Marijampolė pilna gyvybės ir įvairių pramogų: nuo gatvės meno ar katinų paieškos maršrutų, teminių ekskursijų, įvairių degustacijų, parodų iki ekstremalių potyrių vandens batutų ar vandenlenčių parkuose.

Savaitgalį kviečiame pramogauti Marijampolėje!

Kačių kiemelis
54.556213, 23.350927
Vykti Vykti

Marijampolei davusi pradžią moteris – neeilinė, stipri ir įtakinga asmenybė grafienė Pranciška Butlerienė. Pasikvietusi pirmąjį marijonų vienuolį, besikuriančiame miestelyje pastačiusi bažnyčią ir marijonų vienuolyną ir įkūrusi Marijampolę. Jaukus ir gyvas senamiesčio kiemelis, su vandeniu žaidžiančios grafienės P. Butlerienės katės mena Marijampolės miesto istorijos pradžią.

Kaip pasakoja seni mūsų krašto žmonės, Marijampolės miesto įkūrėja grafienė Pranciška Butlerienė labai mylėjo kates. Visai gali būti, kad tai ne tik graži legenda. Grafienės globėja buvo šventoji Pranciška Romietė. Kaip žinia, Amžinasis miestas garsėja ne tik puikiais pastatais bei savo įspūdinga istorija, bet ir kačių gausa. Todėl Marijampolės senamiestyje jaukiame kiemelyje, buvo įkurdintos su vandeniu žaidžiančios grafienės Pranciškos Butlerienės katės.

Miestelėnai pastebėjo, kad sugalvojus norą ir paglosčius visas tris kates, jis tikrai išsipildo. Tiesa, suvalkietiškos katės finansinių norų nepildo.

Adresas: P. Butlerienės g. 4a, Marijampolė

Kačių kiemelis Nuotr.: ©Marijampolės TVIC
MALONNY: Marijampolė-Londonas-Niujorkas – idėjų migracija
54.556323, 23.350837
Vykti Vykti

Marijampolės miestą galima laikyti viena didele gatvės meno galerija po atviru dangumi. Dar 2011 metų vasarą Ray Bartkus, Algirdas Kumža ir kiti menininkai inicijavo simpoziumo „Malonny: Marijampolė-London- New York“ idėją, kurios tikslas suvienyti skirtingų šalių bei tautybių menininkus bendriems darbams. Šios išskirtinės kultūrinės iniciatyvos dėka iki šiol buvo sukurti 34 darbai, deja 3-jų pamatyti jau nebegalima. Dabar 31 pasaulinio meno kūrinys puošia įvairias miesto erdves, suteikdami joms savitumo bei kitoniškumo net ir tarptautiniame kontekste.

Norinčius pamatyti ir daugiau sužinoti apie miestą puošiantį Malonny gatvės meną galima iš anksto užsisakyti orientacinį žaidimą „Miesto gatvių labirintai“ arba ekskursiją „Pažink gatvės meną Marijampolėje“. Ekskursijos trukmė ~ 2.00 val. Kviečiame kreiptis į gidę Jurgitą telefonu: +370 650 89236.

Mėgstantiems keliauti savarankiškai sukurtas Malonny maršruto leidinys. Šiuos leidinius rasite Marijampolės turizmo ir verslo informaciniame centre adresu: Vytauto g. 17, Marijampolė, arba viešbučio „Mercure“ vestibiulyje esančiame informaciniame stende adresu: J. Basanavičiaus a. 8, Marijampolė.

Visus meno kūrinius taip pat galite rasti čia: https://marijampoletic.lt/lankytinos-vietos/menas/

Adresas: Marijampolės miesto centras

MALONNY: Marijampolė-Londonas-Niujorkas – idėjų migracija Nuotr.: ©D. Čėpla
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija
54.556178, 23.351627
Vykti Vykti

Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija įkurta 2014-aisiais pačiame miesto centre įsikūrusiame Meilės Lukšienės švietimo centre, išskirtiniame pastate – buvusioje sinagogoje. Tai ketverios erdvės, užpildytos Beatričės Kleizaitė-Vasaris daug metų rinkta ir Sūduvos sostinei (o kartu ir regionui bei visai Lietuvai) padovanota meno kūrinių kolekcija. Kolekcijos pagrindą sudaro išeivijos menininkų, kurie Lietuvą išsivežė širdyje, ten ją kūrė, iš ten ją parvežė. Galerijoje veikia interaktyvus infoterminalas, kurio pagalba mažieji ir vyresnieji lankytojai galės savarankiškai susipažinti su žydų gyvenimu ir kultūros paveldu Marijampolėje, taip pat įgytas žinias pasitikrinti interaktyviame žaidime.

Galerijos darbo laikas:

II-V 11.00 – 18.00 val.

VI 10.00 – 15.00 val.

Adresas: P. Butlerienės g. 5, Marijampolė.

Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija Nuotr.: ©Marijampolės TVIC
KamBARys
54.555519, 23.349613
Vykti Vykti

Gardžiai papietauti rekomenduojame kavinėje KamBARys. Tai vieta, kur rasite jaukią, neformalią ir draugišką atmosferą bei skanų ir kokybišką maistą.

KamBARio meniu rasite ir žinomus pasaulio patiekalus – tailandietišką Tom kha sriubą, Cezario salotas, kiaulienos šonkaulius BBQ padaže, amerikietiškus saldžius blynus, Indijos įkvėptą karį. O taip pat ir pačių kurtus patiekalus – Rokenrolo sumuštinį, marinuotas alyvuoges, krevečių, burokėlių ir avokadų salotas, kamBARiokų vištienos kepsnį ir kitus patiekalus, kuriuos jau yra pamėgę KamBARio svečiai.

Šioje vietoje rekomenduojame paragauti išskirtinius, trintus šaltibarščius, kurie įtraukti į Lietuvos kitokių šaltibarščių žemėlapį.

Darbo laikas:

I-IV 12:00 - 22:00 val.

V-VI 12:00 – 00:00 val.

VII NEDIRBA

Dėl staliukų rezervacijos teirautis telefonu +370 671 60 844.

Adresas: Laisvės g. 26, Marijampolė.

KamBARys Nuotr.: ©Tomas Photo
Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus ir orandžado degustacija
54.552005, 23.348657
Vykti Vykti

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus – vienas seniausių muziejų Suvalkijoje, įsteigtas 1933 metais, šiuo metu įsikūręs XIX a. pab. pastatų komplekse, buvusiuose teismo rūmuose.

Muziejuje galima aplankyti ekspozicijas „Tautos dvasia“ ir „Miestas prie Šešupės“, pažinti suvalkiečių gyvenimo būdą, Marijampolės krašto ir miesto istoriją. Čia rasite įspūdingų ir unikalių eksponatų: 3000 metų amžiaus „Turlojiškės žmogaus“ skeletą, vienas didžiausių Lietuvoje laidojimo urnas, įspūdingo dydžio XIX a. Marijampolės apygardos teismo aktų knygą, koplytėlę, skirtą 1863 m. sukilimui atminti, ir daugelį kitų buities, numizmatikos, raštijos, tekstilės eksponatų.

Čia siūlome užsisakyti teminę ekskursiją su degustacija „Miesto sode degustuojant oranžadą“. Išankstinė registracija telefonu: +370 343 54575.

Muziejaus darbo laikas:

II-V 9:00-18:00

VI 11:00-17:00

Paskutinį mėnesio sekmadienį 11.00–16.00

Adresas: Vytauto g. 29, Marijampolė

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus Nuotr.: ©Marijampolės TVIC
Interaktyvi paroda Vytauto Didžiojo parke
54.552048, 23.347103
Vykti Vykti

Prieškario laikais pasišnekučiuoti ir atsipalaiduoti čia rinkdavosi dailiai apsirengusios ponios ir išvaizdūs ponai. Seniausias miesto parkas, dabar įgavęs papildomo patrauklumo, tačiau išlaikęs prieškario dvasią, apsodintas fantastiškais parodomaisiais Sūduvos kultūros paveldo gėlynais taip pat papuoštas trykštančiu fontanu bei visai šalia įsikūrusia vaikų žaidimo aikštele kviečia būti aplankytas.

Tai seniausias miesto parkas, kuriam, minint kunigaikščio Vytauto Didžiojo metus, suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. Miesto sode susitikdavo tiek jaunuomenė, tiek vyresnioji marijampoliečių karta. Čia vykdavo renginiai, koncertai, vaidinimai, paskaitos. Miesto sodas buvo demokratijos židinys, nes čia nekildavo konfliktų tarp dešiniųjų ar kairiųjų, tarp žydų ir lietuvių. Dažno išeivio atsiminimuose, ar jis būtų lietuvis ar žydas, tai pats gražiausias parkas pasaulyje, nes čia prabėgo jų vaikystės dienos.

Taip pat parke veikia interaktyvi paroda – „Miesto sodo istorija“ su papildyta realybe. Šios ekskursijos metu galėsite ne tik susipažinti su miesto sodo istorija, bet ir pamatyti kas vyko parke prieš 150 metų. Šiai pramogai tereikės išmaniojo telefono bei specialios programėlės sukurtos šiam parkui.

Daugiau informacijos: http://www.marijampolesmuziejus.lt/paroda

Adresas: P. Kriaučiūno g., Marijampolė

Interaktyvi paroda Vytauto Didžiojo parke Nuotr.: ©Marijampolės TVIC
Elektrinių paspirtukų nuoma Marijampolėje
54.553566, 23.34441
Vykti Vykti

Pasižvalgykite po Marijampolę važiuodami elektriniais paspirtukais. Pačioje miesto širdyje, tarp dviejų nuostabių parkų įsikūręs elektrinių paspirtukų nuomos punktas, Jūsų nepamirštamiems įspūdžiams!

Svarbu: minimalus nuomininko amžius: 16 metų (arba su suaugusiu asmeniu), turėti galiojantį asmens dokumentą, rekomenduojame prieš atvykstant rezervuoti laiką telefonu.

Rezervacijos telefonu +370 606 62997.

Adresas: P. Armino g. 8, Marijampolė

Elektrinių paspirtukų nuoma Marijampolėje Nuotr.: ©Marijampolės TVIC

Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinis muziejus įsikūręs kultūros paveldo objekte – XIX a. statytame name, kuriame 1904–1914 m. gyveno Lietuvos Respublikos Prezidentas Kazys Grinius su šeima. XX amžiaus pradžioje Grinių namai tapo Užnemunės kultūrinės – politinės veiklos centru: per juos plito nacionalinė tautos atgimimo savimonė, demokratinės nuostatos, kalba, kultūra.

Muziejaus lankytojai turi galimybę ne tik apžiūrėti muziejaus ekspoziciją, bet ir sužinoti daugybę įdomių faktų apie šią neeilinę asmenybę teminės ekskursijos „Kazio Griniaus gyvenimo ir veiklos pėdsakai“ metu.

Iš anksto užsisakyti ekskursiją tel. 8 343 91362 arba el. p. grinmuziejus@gmail.com

Muziejaus darbo laikas:

II-V 9:00-18:00

VI 11:00-17:00

Paskutinį mėnesio sekmadienį 11.00–16.00

Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena

Adresas: Bažnyčios g. 23, Marijampolė.

Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus Nuotr.: ©E. Bareika
Restoranas „Central Grill & Lounge“
54.557387, 23.350261
Vykti Vykti

Pavakarieniauti puikiai tiks miesto centre įsikūręs viešbučio restoranas „Central Grill & Lounge“. Restoranas garsėja aukštos kokybės maistu, draugišku aptarnavimu, puikia atmosfera bei dvejomis naujai įrengtomis terasomis su vaizdu pagrindinę miesto aikštę. Restorane įrengta erdvė vaikams.

Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima paragauti svirplių ledų su juoduoju sezamu arba vanile. Šie ledai įtraukti į išskirtinių skonių Lietuvos ledų žemėlapį.

Norite paragauti? Kviečiame!

Darbo laikas:

I-IV, VII 08:00 - 23:00 val.

V-VI 08:00 - 00:00 val.

Dėl staliukų rezervacijos teirautis telefonu +370 343 97 777.

Adresas: J. Basanavičiaus a. 8, Marijampolė.

Restoranas „Central Grill & Lounge“ Nuotr.: ©Marijampolės TVIC
Marijampolės „Spindulio“ kino teatras
54.560923, 23.350906
Vykti Vykti

Kino teatras „Spindulys“ – dviejų salių kino teatras, įsikūręs Kauno g. 13, Marijampolėje. Kino teatras Marijampolėje duris atvėrė 1971 m. (tuo metu vadinosi „Pergalė“), o dabartinį „Spindulio“ kino teatro vardą įgijo 1992 metais. „Spindulys“ yra vienintelis kino teatras Marijampolėje.

Pagrindinis kino teatro tikslas yra tenkinti viešuosius interesus kultūros ir pramogų organizavimo srityse. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, kino teatras propaguoja kino meną kaip kultūros sritį, viešai rodo kino filmus, skirtus įvairaus amžiaus ir skonio žiūrovams, rengia premjerinių kino filmų pristatymus, susitikimus su kino kūrėjais, organizuoja kino festivalius, renginius kino menui propaguoti (filmų retrospektyvos, specialios tematinės peržiūros, parodos, paskaitos, konferencijos), koncertus, rengia parodas. Kino teatre „Spindulys“ yra demonstruojami tiek komerciniai, tiek nekomerciniai nacionaliniai, amerikietiški, europiniai filmai.

Filmai: https://www.spinduliokinas.lt/

Adresas: Kauno g. 13, Marijampolė

Marijampolės „Spindulio“ kino teatras Nuotr.: ©Spindulio kino teatras
Nakvynė 4* viešbutyje MERCURE su SPA malonumais
54.557421, 23.350499
Vykti Vykti

Apsistoti nakčiai kviečiame „Mercure Marijampole“ 4 žvaigždučių viešbutyje, kuris įsikūręs Marijampolės miesto centre. Svečiams siūloma apsistoti jaukiuose šiuolaikiško interjero numeriuose su darbo ir poilsio zonomis. Viešnagės metu galima atsipalaiduoti sporto ir sveikatingumo centre, kuriame yra garų pirčių kompleksas, sporto baras ir kelios treniruoklių salės.

Dėl viešbučio teirautis telefonu +370 343 97 778.

Adresas: J. Basanavičiaus a. 8, Marijampolė.

Viešbutis MERCURE Nuotr.: ©Marijampolės TVIC
Senojo miesto kepyklėlė
54.55726, 23.351737
Vykti Vykti

Jei mėgstate pasmaližiauti būtinai užsukite į Senojo miesto kepyklėlę paragauti gardžių desertų. Miesto centre įsikūrusi Senojo miesto kepyklėlė – tai vieta kur visada kvepia konditerijos gaminiais: šviežiais kruasanais, beigel riestainiais, eklerais, duonos ir pyragų gaminiais bei marijampoliečių ir miesto svečių pamėgtais prancūziškais pyragėliais.

Darbo laikas:

I-V 09:00 - 20:00 val.

VI 10:00 – 20:00 val.

VII 10:00 – 29:00 val.

Adresas: Jono Dailidės g. 2A, Marijampolė.

Senojo miesto kepyklėlė Nuotr.: ©Senojo miesto kepyklėlė

Šešupės vingiai juosia vieną iš miesto parkų, kurio takai išpuošti nuostabiomis medžių alėjomis. Tai Pašešupio parkas, užimantis beveik 27 hektarų ploto teritoriją, per kurią eina 3 kilometrų ilgio dendrologinis pažintinis takas. Vaikščiodami šiuo taku susipažinsite su čia augančiais vertingais senais medžiais, įvairia augmenija. Dendrologiniame parke, taip pat yra tvenkinių, kurie sudaro palankią terpę biologinei įvairovei, šalia teka Šešupės upė.

Pašešupio parke įrengtos erdvės aktyviam laisvalaikiui. Parko lankytojai laiką gali leisti badmintono, paplūdimio tinklinio, lauko teniso, disko golfo ir futbolo golfo aikštelėse ar išbandyti jėgas žaisdami lauko šachmatais. Mažiesiems įrengtos patogios ir saugios vaikų žaidimo aikštelės. Dviratininkams įrengta dviračių trasa su kalneliais bei per parką einantis dviračių takas. Vandens pramogų mylėtojai parke laiką leisti gali naujai įrengtoje maudykloje. Maudyklos teritorijoje įrengtos persirengimo kabinos. Taip pat parke rasite lauko tualetą, geriamo vandens kolonėlę. Parko teritorija puiki vieta susitikimams su šeima ar draugais. Čia galite išsikelti pikniką ir išsikepti gardžių grill patiekalų specialiai tam įrengtoje zonoje.

Parką pasiekti galite iš R. Juknevičiaus gatvės arba iš Parko gatvės.

Marijampolės Pašešupio parkas Nuotr.: ©I. Šalaševičius
7 stebuklingi katinai
54.57183, 23.35346
Vykti Vykti

Ankščiau Marijampolės miesto svečių ir gyventojų norus pildė trys vandeniu žaidžiančios grafienės Pranciškos Butlerienės katės, jaukiai įsikūrusios mažame kiemelyje miesto širdyje. O štai nuo 2021-ųjų metų rudens Marijampolėje apsigyveno dar 7 katinai, kurie plačiai išsislapstė įvairiose miesto vietose. Šie katinai taip pat stebuklingi – juos radusiems padeda išpildyti svajones, pasiekti savo tikslų. Tik paprašykite katinėlio, ir jis padės patikėti savimi, teisingai pasirinkti, o galbūt atrasti savyje dar nepažintų savybių. Suraskite visus 7 katinus įkvėpimo, romantikos, skalsos, nuotykių, verslumo, pasirinkimų bei teisingumo.

Surasti naujuosius katinus padės 7 stebuklingų katinų maršrutas. Šiuos leidinius rasite Marijampolės turizmo ir verslo informaciniame centre adresu: Vytauto g. 17, Marijampolė.

Daugiau informacijos: https://marijampoletic.lt/qr-kates/

7 stebuklingi katinai Nuotr.: ©Marijampolės TVIC
Šunskų fazanynas ir degustacija Silkių kasykloje
54.643804, 23.330533
Vykti Vykti

Šunskų fazanynas – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima susipažinti su mūsų šalyje retai auginamų įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Čia jų gyvena 18 rūšių, daugiau nei 100 paukščių! Visi norintys gali jame apsilankyti, pasigrožėti šiais paukščiais ir turėti galimybę išgirsti pasakojimus apie fazanų gyvenimą. Taip pat čia galima pamatyti ir kitų dekoratyvinių paukščių – povinių balandžių, perlinių vištų, papūgų, didžiųjų apuokų šeimyną bei povų, čia jų rasite net 6 rūšis. Be fazanų čia sutiksite paprastąsias voveres ir draugiškąsias alpakas. Be to, čia galima užsisakyti legendomis apipintų iškastų silkių degustaciją, kuri nepaliks abejingų ir garantuos nepamirštamus pojūčius!

Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti fazanais, jų įvairove, daugiau sužinoti apie šiuos karališkus paukščius, kurie į Europą kadaise atkeliavo iš tolimųjų Azijos kraštų. Tai gali padaryti nuo gegužės 1 d. iki lapkričio 30 d. (atsižvelgiant į oro sąlygas)

Darbo laikas:

I-IV 9:00 - 17:00 val.

V 9:00 - 19:00 val.

VI 11:00 - 19:00 val.

VII 11:00 - 16:00 val.

Dėl apsilankymo Šunskų fazanyne su edukaciniu pasakojimu arba dėl degustacijų prašome kreiptis tel. +370 614 43 086

Adresas: Šunskai, Marijampolės sav.

Silkių degustacija Nuotr.: ©Marijampolės TVIC
Kneipo terapijos pojūčių takas
54.645707, 23.332894
Vykti Vykti

Marijampolė garsėja futbolo komanda „Sūduva“, o „Via Baltica“ einanti pro Šunskus – viena svarbiausių transporto arterijų šiaurės-pietų kryptimi. Norite sužinoti koks jausmas basomis eiti per futbolo maniežo dangą ar „Via Baltica“ asfalto skaldą? Tuomet Jums būtina išbandyti refleksoterapinį taką Šunskuose, kurio ilgis net 88 metrai! Šis takas įrengtas pagal vokiečių filosofo, dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatos filosofiją, kuri remiasi 5 elementų sistema: vienas iš elementų yra judėjimas, o einant pojūčių taku basomis kojomis reikia leisti savo kūnui pajusti, ką reiškia eiti skirtingais paviršiais. Tako pradžia – sintetinė futbolo maniežo danga, toliau – kelio „Via Baltica“ asfaltas, geležinkelio „Rail Baltica“ skalda, Marijampolės miesto senasis brukas. Nuo jo nužengus basomis pėdomis keliausite įvairiais natūraliais paviršiais, beje, vienas iš tako etapų – ekstremalus ruožas – stiklo šukės.

Adresas: Šunskai, Marijampolės sav.

Kneipo terapijos takas Šunskuose Nuotr.: ©Tomas Photo
„WakeTown Miami“ vandenlenčių parkas
54.524892, 23.339291
Vykti Vykti

WakeTown Miami – pirmasis Marijampolės vandenlenčių parkas, įsikuręs Marijampolės Marių parke.

Parke įrengta naujos kartos „Wake Line“ 3 sistema. Tai puikiai subalansuota 258 metrų ilgio trasa su 11 metrų aukščio bokštais.

Išbandykite šį ekstremalų, bet labai smagų sportą!

Darbo laikas:

I-IV 12:00-21:00

V-VI 12:00-22:00

VII 12:00-21:00

Kreiptis telefonu: +370 680 33003 arba el. paštu: info@waketownmiami.lt

Adresas: Poilsio g. 44, Marijampolė

„WakeTown Miami“ vandenlenčių parkas Nuotr.: ©WakeTown Miami
„Zero Majami Park” vandens batutų parkas
54.523931, 23.338992
Vykti Vykti

Zero Majami batutų parke rasite įdomiausias figūras, keliaujant po skirtingo sudėtingumo kliūčių ruožą. Lengvos kliūtys puikiai tinkamos vaikams, o sudėtingesnės pateiks iššūkių suaugusiems.

Sesijos prasideda kas valandą ir tęsiasi 50 min. Prieš sesiją turite atvykti likus ne mažiau kaip 20 min., kad suspėtumėte tinkamai susipažinti su vandens batutų parko saugaus elgesio taisyklėmis.

Darbo laikas:

I-VII 11:00-21:00

Kreiptis telefonu: +370 680 33003 arba el. paštu: info@waketownmiami.lt

Adresas: Poilsio g. 44, Marijampolė

„Zero Majami Park” vandens batutų parkas Nuotr.: ©Zero Majami Park