Dainuojantys Ukmergės balandžiai

Maršrutai Pėsčiomis 13 objektų Iki 4 valandų 5 km
Maršrutas

Tarp lietuviškumą bei patriotiškumą skatinančių judėjimų verta paminėti ir legendinės grupės "Antis" veiklą ir kūrybą. Eilutė "Balandžių daug Ukmergėj…" iš vienos jų dainos, sukurtos prieš tris dešimtmečius, Ukmergės mieste virto savotiška realybe. Visą pulką balandžių miestui sukūrė 2016 m. vykusio tarptautinio menininkų plenero dalyviai. Jų balandžiai nutūpė įvairiausiose miesto vietose.

Kiekvienas balandis šalia savęs turi lentelę su autoriaus pavarde bei QR kodu, kuris slepia nuorodą į konkrečiam balandžiui priskirtą visiems gerai žinomą dainą (nuorodas į balandžių dainas rasite ir žemiau šiame maršrute). Be muzikinių linkėjimų, balandžiai turi ir magiškų galių, todėl atlikus trumpus ritualus galite prisitraukti sėkmę bei gerovę įvairiose gyvenimo srityse.

Ukmergės Kultūros centro balandis
55.248695, 24.761832
Vykti Vykti
Kultūros centro balandis Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Švęskime laisvę su beprotiškai fantastišku Vytautu Kernagiu ir jo daina "Mūsų dienos kaip šventė".

Išsisėmei? O gal tiesiog pritrūkai kūrybinio įkvėpimo? Balandis, nutūpęs prie Ukmergės kultūros centro, padės visa tai susigrąžinti! Tiesiog savo delnais paliesk balandžio sparnus – rankas ir kelias sekundes palaikyk, kūrybinis įkvėpimas tuoj pat sugrįš!

Senasis kultūros centro balandis
55.248313, 24.762359
Vykti Vykti
Senasis Kultūros centro balandis Nuotr.: ©Ukmergės TVIC

Švęskime laisvę su vasaros balsais ir Ukmergės Kultūros centro vokalinio ansamblio "Cantilena" atliekamu kūriniu "Vasara"!

Tam, kad gyvenime patirtum naujų įspūdžių, kartais tereikia į mažus, paprastus dalykus pažvelgti kitomis akimis. Norint įpūsti naujų vėjų į savo gyvenimą ir pasisemti teigiamų ir pozityvių minčių, Tau tereikia užsimerkti, paliesti šį balandį ir apsisukti aplink jį 1 kartą.

Balandžių šeimynėlė prie "Mūsų krautuvėlė"
55.249546, 24.76275
Vykti Vykti
Balandžių šeimynėlė Nuotr.: ©Ukmergės TVIC

Balandžių šeimynėlė, nutūpusi prie "Mūsų krautuvėlės", kviečia švęsti laisvę vaikuose, su Gyčiu Paškevičiumi ir jo daina "Mano kraštas"!

Norint šeimoje pasiekti darną ir laimę, reikia apkabinti visą smagią balandžių šeimynėlę!

Balandis "Murkis"
55.249752, 24.76245
Vykti Vykti
"Murkis" Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Balandis "Murkis" laisvę švęs šokant su grupe "Kitava" ir daina "Tu Lietuva, tu mana".

Norint visus metus būti sočiam bei laimingam, balandžiui reikia paglostyti pilvą.

Vienuolyno gatvės balandžiai
55.250638, 24.761673
Vykti Vykti
Vienuolyno gatvės balandžiai Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Vienuolyno gatvėje nupūpę balandžiai kviečia laisvę švęsti su ginančiais Tėvynę, ir teskamba jiems Leon Somov ir Jazzu daina "Rudens naktis sustojo".

Kiekvienas mūsų nori būti drąsus ir narsus. Šie trys balandžiai gali tave tuo apdovanoti – viskas priklauso nuo to, kaip aukštai pašoksi ir kurį balandį pašokęs pasieksi! Kuo aukščiau pašoksi – tuo daugiau drąsos įgausi.

"Taikos balandžiai"
55.251299, 24.762999
Vykti Vykti
"Taikos balandžiai" Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

"Taikos balandžiai" kviečia pakilti su savo svajonėmis aukštyn ir tai daryti kartu su grupe "Foje" daina "Amžinas judesys"! Popieriniai balandžiai - mūsų svajonės, norai, didžiausi troškimai... Baltieji balandžiai - taikos planetoje simboliai...Pažvelkim į dangų, iškelkim rankas ir kilkime kartu su savo svajonėmis vis aukštyn "kol debesys pasibaigs", neškime savo rankose - sparnuose taiką, gerą žodį, meilę, šilumą...

"Mažylis"
55.251697, 24.764793
Vykti Vykti
"Mažylis" Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Senojo Ukmergės žuvų turgaus balandis "Mažylis". Žaiskime laisvę, broli, su Bjelle ir daina "Broluži".

Visi galvojame apie savo vaikus – kad jie dideli ir sveiki užaugtų. Šis Ukmergės miesto balandis gali padėti – viskas ką reikia padaryti, tai vaikui atsistoti po balandžiu ir du kartus pašokti į viršų!

Gimnazijos balandis
55.254076, 24.769799
Vykti Vykti
Gimnazijos balandis Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Gimnazijos balandis, kviečia apdainuoti laisvę su grupe "Thundertale" ir jų atliekamu kūriniu "Žemėj Lietuvos"!

Visi siekiame įgyti daug žinių… o norint, jog mokslo kelias būtų lengvesnis ir sėkmingas, tereikia užsimerkti, paglostyti balandį ir mintyse pagalvoti, kokioje srityje norėtumėte būti labiausiai pasikaustę. Atlikus šį ritualą, balandis Jums padės išpildyti norą.

Balandis "Zefyras"
55.250321, 24.767414
Vykti Vykti
Balandis "Zefyras" Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Stiprinkime laisvę su grupe "Antis" ir jų atliekamu kūriniu "Zombiai"!

Visi norime, jog mūsų sąžinė būtų rami ir švari, o balandis "Zefyras" gali padėti mums to pasiekti. Tereikia priėjus prie balandžio, rankų judesiais atlikti "apsivalymo" ritualą: po du kartus nuo kiekvienos rankos.

Ukmergės kraštotyros muziejaus balandžiai
55.250222, 24.765594
Vykti Vykti
Ukmergės kraštotyros muziejaus balandžiai Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Švęskime laisvę su atsakingais, sąžiningais piliečiais bei Marijono Mikutavičiaus daina "Aš tikrai myliu Lietuvą"

Meilės, laimės ir džiaugsmo… Visi svajojame apie tą patį. Palinkus virš šios saldžios balandžių porelės ir pasitrynus nosytėmis visi norai išsipildys!

Vandens bokšto balandis
55.246396, 24.758463
Vykti Vykti
Vandens bokšto balandis Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Vandens bokšto balandžiai kviečia švęsti laisvę su grįžtančiais bei grupės "Aktorių Trio" daina "Paukščiai".

Mėgsti keliauti, tačiau vis kažkas sutrukdo pasiekti savo svajonių šalį? Turime išeitį! Atsistok po šiuo balandžiu, išskleisk rankas lyg sparnus ir tris kartus apsisuk aplink save – atlikus šį ritualą per tris metus tikrai aplankysi savo svajonių šalį!

Balandis "Juozas"
55.246556, 24.750927
Vykti Vykti
Balandis "Juozas" Nuotr.: ©Ukmergės TVIC

Balandis, pakrikštytas Juozu kviečia sušukti laisvę garsiai ir kartu su Vytautu Kernagiu ir jo atliekama daina "Kaip gražu miške"!

Visi norime būti stiprūs, tvirti ir galingi… Norint pasisemti stiprybės, tereikia uždėti vieną delną ant savo širdies, o kitą ant balandžio, palaikyti kelias sekundes ir tokiu būdu pasisemti šių magiškų galių.

Balandžiai "Atgal į pradžią"
55.250375, 24.758907
Vykti Vykti
Balandžiai "Atgal į pradžią" Nuotr.: ©Ukmergės TVIC

Sugrįžkime į vaikystę - "Atgal į pradžią", kartu su Stasiu Povilaičiu ir jo atliekama daina "Švieski man vėl"!

Palietus šiuos balandžius - prisiminsite savo nuostabiausią vaikystės prisiminimą, o užlipus į Korporaciją, galėsite ir pažaisti bei palakstyti - visai kaip vaikystėje.