Dainuojantys Ukmergės balandžiai

Kelionės-žaidimai Pėsčiomis 13 objektų Iki 4 valandų 5 km
Maršrutas
Žemėlapyje rodomi tik aplankyti objektai
Didinti žemėlapį

Tarp lietuviškumą bei patriotiškumą skatinančių judėjimų verta paminėti ir legendinės grupės "Antis" veiklą ir kūrybą. Eilutė "Balandžių daug Ukmergėj…" iš vienos jų dainos, sukurtos prieš tris dešimtmečius, Ukmergės mieste virto savotiška realybe. Visą pulką balandžių miestui sukūrė 2016 m. vykusio tarptautinio menininkų plenero dalyviai. Jų balandžiai nutūpė įvairiausiose miesto vietose.

Kiekvienas balandis šalia savęs turi lentelę su autoriaus pavarde bei QR kodu, kuris slepia nuorodą į konkrečiam balandžiui priskirtą visiems gerai žinomą dainą (nuorodas į balandžių dainas rasite ir žemiau šiame maršrute). Be muzikinių linkėjimų, balandžiai turi ir magiškų galių, todėl atlikus trumpus ritualus galite prisitraukti sėkmę bei gerovę įvairiose gyvenimo srityse.

Maršrute nerasite žemėlapyje tiksliai nurodytų balandžių vietų. Siekdami, kad iššūkis būtų dar įdomesnis ir smagiai paklaidžiotumėte po Ukmergę, pateikiame tik užuominas apie balandžių vietas. Jomis vadovaudamiesi ar tiesiog paklausinėję ukmergiškius, tikrai rasite visus balandžius.

Nors žaidime balandžių eiliškumas nėra svarbus, rekomenduojame balandžių paieškas pradėti nuo Ukmergės kultūros centro ir vadovautis mūsų siūlomu balandžių eiliškumu. Maršrutas skirtas keliauti pėsčiomis, todėl savo automobilius galite palikti netoli Kultūros centro esančiose stovėjimo aikštelėse.

Pradedam!

Ukmergės Kultūros centro balandis
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: "Pagauti" šį balandį gali aikštėje priešais Ukmergės kultūros centrą.
Kultūros centro balandis Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Švęskime laisvę su beprotiškai fantastišku Vytautu Kernagiu ir jo daina "Mūsų dienos kaip šventė".

Išsisėmei? O gal tiesiog pritrūkai kūrybinio įkvėpimo? Balandis, nutūpęs prie Ukmergės kultūros centro, padės visa tai susigrąžinti! Tiesiog savo delnais paliesk balandžio sparnus – rankas ir kelias sekundes palaikyk, kūrybinis įkvėpimas tuoj pat sugrįš!

Senasis kultūros centro balandis
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: Kultūros centras turi net 2 balandžius. Senasis, medinis balandis, pasislėpęs visai greta, tarp tvirtų ąžuolų.
Senasis Kultūros centro balandis Nuotr.: ©Ukmergės TVIC

Švęskime laisvę su vasaros balsais ir Ukmergės Kultūros centro vokalinio ansamblio "Cantilena" atliekamu kūriniu "Vasara"!

Tam, kad gyvenime patirtum naujų įspūdžių, kartais tereikia į mažus, paprastus dalykus pažvelgti kitomis akimis. Norint įpūsti naujų vėjų į savo gyvenimą ir pasisemti teigiamų ir pozityvių minčių, Tau tereikia užsimerkti, paliesti šį balandį ir apsisukti aplink jį 1 kartą.

Balandžių šeimynėlė prie "Mūsų krautuvėlė"
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: Išskirtinė, maža ir pačiame centre - "Mūsų krautuvėlė". Balandžių šeimynėlė nutūpė ant krautuvėlės palangės.
Balandžių šeimynėlė Nuotr.: ©Ukmergės TVIC

Balandžių šeimynėlė, nutūpusi prie "Mūsų krautuvėlės", kviečia švęsti laisvę vaikuose, su Gyčiu Paškevičiumi ir jo daina "Mano kraštas"!

Norint šeimoje pasiekti darną ir laimę, reikia apkabinti visą smagią balandžių šeimynėlę!

Balandis "Murkis"
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: "Murkis" murkia už Šv. Trejybės bažnyčios, visai šalia "Menų alėjos".
"Murkis" Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Balandis "Murkis" laisvę švęs šokant su grupe "Kitava" ir daina "Tu Lietuva, tu mana".

Norint visus metus būti sočiam bei laimingam, balandžiui reikia paglostyti pilvą.

Vienuolyno gatvės balandžiai
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: Balandžių trijulė puošią vieną iš pilkų Vienuolyno gatvės pastatų fasadą.
Vienuolyno gatvės balandžiai Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Vienuolyno gatvėje nupūpę balandžiai kviečia laisvę švęsti su ginančiais Tėvynę, ir teskamba jiems Leon Somov ir Jazzu daina "Rudens naktis sustojo".

Kiekvienas mūsų nori būti drąsus ir narsus. Šie trys balandžiai gali tave tuo apdovanoti – viskas priklauso nuo to, kaip aukštai pašoksi ir kurį balandį pašokęs pasieksi! Kuo aukščiau pašoksi – tuo daugiau drąsos įgausi.

"Taikos balandžiai"
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: buvusios didžiosios žydų sinagogos kiemas, riedučių aikštelė, iš čia pasidedanti siaura gatvelė.
"Taikos balandžiai" Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

"Taikos balandžiai" kviečia pakilti su savo svajonėmis aukštyn ir tai daryti kartu su grupe "Foje" daina "Amžinas judesys"! Popieriniai balandžiai - mūsų svajonės, norai, didžiausi troškimai... Baltieji balandžiai - taikos planetoje simboliai...Pažvelkim į dangų, iškelkim rankas ir kilkime kartu su savo svajonėmis vis aukštyn "kol debesys pasibaigs", neškime savo rankose - sparnuose taiką, gerą žodį, meilę, šilumą...

"Mažylis"
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: Kaip mažas pinigėlis buvusioje Ukmergės ŽUVŲ turgaus erdvėje jūsų laukia "Mažylis". Surast jį padės raudonas mūras ir geros akys. Mažylis iš tiesų yra mažas, todėl norėdami jį pastebėti turėsite būti ypač dėmesingi.
"Mažylis" Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Senojo Ukmergės žuvų turgaus balandis "Mažylis". Žaiskime laisvę, broli, su Bjelle ir daina "Broluži".

Visi galvojame apie savo vaikus – kad jie dideli ir sveiki užaugtų. Šis Ukmergės miesto balandis gali padėti – viskas ką reikia padaryti, tai vaikui atsistoti po balandžiu ir du kartus pašokti į viršų!

Gimnazijos balandis
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: Pirmojo "Aušros" laikraščio redaktoriaus, vieno iš laikraščio įkūrėjo vardo gimnazijos kieme jūsų laukia balandis "Valentukas".
Gimnazijos balandis Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Gimnazijos balandis, kviečia apdainuoti laisvę su grupe "Thundertale" ir jų atliekamu kūriniu "Žemėj Lietuvos"!

Visi siekiame įgyti daug žinių… o norint, jog mokslo kelias būtų lengvesnis ir sėkmingas, tereikia užsimerkti, paglostyti balandį ir mintyse pagalvoti, kokioje srityje norėtumėte būti labiausiai pasikaustę. Atlikus šį ritualą, balandis Jums padės išpildyti norą.

Balandis "Zefyras"
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: Šalia vietos, kurioje seniausiais laikais prasidėjo miestas ir stovėjo Vilkmergės pilis. Baluojančio "Zefyro" ieškokite nutūpusio ant vienos iš netoliese esančios sienos.
Balandis "Zefyras" Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Stiprinkime laisvę su grupe "Antis" ir jų atliekamu kūriniu "Zombiai"!

Visi norime, jog mūsų sąžinė būtų rami ir švari, o balandis "Zefyras" gali padėti mums to pasiekti. Tereikia priėjus prie balandžio, rankų judesiais atlikti "apsivalymo" ritualą: po du kartus nuo kiekvienos rankos.

Ukmergės kraštotyros muziejaus balandžiai
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: Susipažinę su Ukmergės krašto istorija, atrasite ir meilės balandžius “Dviese“.
Ukmergės kraštotyros muziejaus balandžiai Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Švęskime laisvę su atsakingais, sąžiningais piliečiais bei Marijono Mikutavičiaus daina "Aš tikrai myliu Lietuvą"

Meilės, laimės ir džiaugsmo… Visi svajojame apie tą patį. Palinkus virš šios saldžios balandžių porelės ir pasitrynus nosytėmis visi norai išsipildys!

Vandens bokšto balandis
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: Ieškokite senojo Ukmergės vandens bokšto, iš kurio 1932 m. pradėtas miestui tiekti vanduo.
Vandens bokšto balandis Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Vandens bokšto balandžiai kviečia švęsti laisvę su grįžtančiais bei grupės "Aktorių Trio" daina "Paukščiai".

Mėgsti keliauti, tačiau vis kažkas sutrukdo pasiekti savo svajonių šalį? Turime išeitį! Atsistok po šiuo balandžiu, išskleisk rankas lyg sparnus ir tris kartus apsisuk aplink save – atlikus šį ritualą per tris metus tikrai aplankysi savo svajonių šalį!

Balandis "Juozas"
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: "Juozą" rasite gatvėje, kurios pavadinimas toks pats kaip ir vienintelio Napoleono armijos mūšio, vykusio Lietuvos teritorijoje, visai šalia Ukmergės. Vienos įmonės teritorijoje pūpsintį didžiausią Ukmergės balandį pastebėsite nesunkiai.
Balandis "Juozas" Nuotr.: ©Ukmergės TVIC

Balandis, pakrikštytas Juozu kviečia sušukti laisvę garsiai ir kartu su Vytautu Kernagiu ir jo atliekama daina "Kaip gražu miške"!

Visi norime būti stiprūs, tvirti ir galingi… Norint pasisemti stiprybės, tereikia uždėti vieną delną ant savo širdies, o kitą ant balandžio, palaikyti kelias sekundes ir tokiu būdu pasisemti šių magiškų galių.

Balandžiai "Atgal į pradžią"
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
UŽUOMINA: Eidami nepriklausomybės akto dienos gatve nuo miesto turgavietės iki buvusios didžiosios žydų sinagogos būkite atidūs, nepraleiskite paskutinių maršruto balandžių - "Atgal į pradžią".
Balandžiai "Atgal į pradžią" Nuotr.: ©Ukmergės TVIC

Sugrįžkime į vaikystę - "Atgal į pradžią", kartu su Stasiu Povilaičiu ir jo atliekama daina "Švieski man vėl"!

Palietus šiuos balandžius - prisiminsite savo nuostabiausią vaikystės prisiminimą, o užlipus į Korporaciją, galėsite ir pažaisti bei palakstyti - visai kaip vaikystėje.