2021.12.09 Kalėdinės pramogos Ignalinoje

Straipsnis
Maršrutas
Ignalina
55.34305, 26.164767
Vykti Vykti

Gruodžio 16 dieną Laisvės aikštėje vyko Kalėdų mugė, dalintos eglių šakos, o mažuosius vėžino traukinukas ir džiugino filmukai.

Kalėdų mugė nebuvo gausi, tačiau tie, kas prekiavo, pasiūlė tikrai gražių dalykų. Buvo ir skanėstų, ir dailiausių mezginių, ir kalėdiškų suvenyrų. Mugėje gražiai prisistatė Tverečiaus ir Ceikinių krašto darbštuoliai. Ceikinių kaimo bendruomenės moterys atvežė visko, ko per metus išmoko ir ką pačios sukūrė. Tai ir megztos lėlytės, ir dailūs siūti maišeliai, vaško žvakės, įvairūs papuošalai, suvenyrai.

Puikiai nusiteikę tverečėnai Milda ir Jonas prekiavo savo ūkio medumi, Inesa – dailiais mezginiais naujagimiams, obuolių sūriais, mielais suvenyrais, o savitai pono Vytauto sumeistrautos lesyklėlės – lyg gražūs nameliai paukščiukams – tikrai traukė akį. Jie pasakojo, kad gražius dalykus kurdami paįvairina savo kasdienybę, o mugėje gali maloniai su žmonėmis pabendrauti.

Na, o po pietų Laisvės aikštėje aplink eglę linksmai tūtuodamas ratus suko kalėdinis traukinukas. Tai buvo džiaugsmo patiems mažiausiems! Traukinukas važinėjo iki 20 val. vakaro, taigi visi norintys suspėjo papramogauti. Pasivažinėję traukinuku vaikai dar galėjo užsukti į Nykštuko kino teatrą ir pasižiūrėti linksmų kalėdinių filmukų.

Tądien Laisvės aikštėje vyko ir dar viena akcija – Miškų urėdija eglių ir pušų šakas dalijo. Tikrai nemažai žmonių džiaugėsi, rinkosi gražiausias ir sakė vietoj eglučių namie pasipuoš. Ignaliniečiams dovanota mišku kvepianti šventinė nuotaika.

Mažiesiems rajono gyventojams bei svečiams antrąją šv. Kalėdų dieną 14 val. šventę miesto aikštėje surengs Kalėdų senelis, o vakare (18 val.) su nepakartojamu magišku pasirodymu Kultūros centre visų lauks Mantas Wizard ir Katažina. Gruodžio 30 dieną 17 val. rengiamas Padėkos vakaras kultūros puoselėtojams ir rėmėjams su Evelina Sašenko ir Pauliumi Bagdanavičiumi.