2021.12.10 Įžiebtos dangiškos Kalėdos Molėtuose

Straipsnis
Maršrutas
Molėtai
55.231343, 25.418801
Vykti Vykti

Karaliaujant tamsai – ilgiems vakarams ir gilioms naktims, Molėtus nušvietė kalėdinis džiaugsmas, skirtingose miesto erdvėse nusileido kometos, žvaigždynai ir planetos... Penktadienį Molėtuose įžiebtas dangus žemėje. Miesto centre nušvito Lietuvoje dar neregėta, žiedais apsupta ir dangaus kūnais papuošta Kalėdų eglė, o čia pat – kalėdinis suolelis. Ir ne bet koks – kiekvienas atsisėdęs gėrėtis kosmine egle tampa eglės „dirigentas“. Kokios šviesos, muzika suskambės – pamatysite tik prisėdę šalia. Nuo šiol tikros dangiškos Kalėdos Molėtuose!

Molėtai, daugeliui pažįstami, kaip žvaigždžių pažinimo kraštas, bet kiek dar neatrastų dangaus paslapčių ir stebuklų čia slypi... Ne vienas nustemba, kokia dangaus platybė atsiveria išvykus iš didžiųjų miestų į plačias ežerų pakrantes. Neatsitiktinai Molėtų kraštas pasirinktas dangaus stebėjimams Lietuvos etnokosmologijos muziejuje ir Molėtų astronomijos observatorijoje. Nuo šiol su dangaus magija galima susipažinti ir vaikščiojant pačiame Molėtų mieste. Čia galima atrasti ne tik interaktyvią kosminę eglę, sukurtą atnaujintoje savivaldybės aikštėje. Molėtų Jaunimo aikštė šį kalėdinį laikotarpį virto Mėnulio aikšte, kur dieną ir naktį mėnulis po savo arka priglaus kiekvieną praeivį, o Pastovio ežero pakrantės laisvalaikio zona nušvito tarsi tikras Saulės slėnis. Nuo šeštadienio kometos, perskrodę kalėdinį dangų, nusileis šalia miesto fontano, Kometų krante lauks tikras kometų lietus, o Skulptūrų parke nusidrieks Žvaigždžių alėja ir Paukščių takas, kuriuo kiekvienas galės pakilti ir apžvelgti Pastovėlio ežero pakrantes. Taip pat jau penktus metus tęsiasi nenutrūkstama kalėdinių eglučių tradicija. Šiemet ir vėl Vilniaus gatvė virto Dangiškų eglučių alėja, kur išdabinta net 40 įvairių Molėtų rajono įstaigų, verslo įmonių, šeimų eglučių.

Eglės įžiebimo dalyvius sveikinęs Molėtų rajono meras Saulius Jauneika, kviesdamas pasitikti gražiausias metų šventes Molėtuose, džiaugėsi buvimu kartu ir ragino pasivaikščioti žemišku dangaus skliautu Molėtų gatvėse. Molėtiškiai ar svečiai – kiekvienas čia atras širdžiai mielą kampelį.