2021.12.23 Žibintų ir šviesos festivalis "1000 šviesų" Rumšiškėse

Straipsnis
Maršrutas

Pirmąją Kalėdų dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse pradės veikti naujasis žibintų ir šviesos instaliacijų festivalis „1000 šviesų“. Stebuklingas šviečiančių instaliacijų pasaulis sužavės, užburs, o prisiminimai apie jį šildys žvarbiais žiemos vakarais dar ilgą laiką.

Šiam festivaliui buvo specialiai gamintos unikalios šviečiančios skulptūros, o šviesų instaliacijas kūrė vieni žinomiausių Lietuvoje šviesų dailininkų, be kurių talento neapsieina garsiausių Lietuvos atlikėjų, tokių kaip Jazzu, Justino Jaručio, Vido Bareikio, Gyčio Paškevičiaus šou ar muzikos festivalis „Granatos Live“.

Žibintų ir šviesos instaliacijų festivalis „1000 šviesų“ – tai 24 šviečiančios kompozicijos, kurias sudaro daugiau nei 230 pavienių šviesos skulptūrų. Jūsų lauks stulbinantys gyvūnai, pasakiški motyvai, gražiausia šviečiančių gėlių alėja ir lietuvių kultūros ir istorijos įkvėptos šviesos skulptūros – snaudžiantis „Kurėnas“, akmenį besinešantis Pinčiukas ar palankaus vėjo kryptį rodančios vėtrungės. Šioje atradimų kupinoje kelionėje bus įdomu visiems šeimos nariams.

Nuo pirmųjų kuklių popieriaus ir šilko dirbinių, šie žibintai per amžius keitėsi ir dabar žavi nepaprastomis formomis ir stulbinančiu dydžiu – ryškios švytinčios gėlės ar žuvys, 4 m aukščio mistiniai medžiai ar besileidžiančios gervės – visa tai Rumšiškėse džiugins ir stebins visus, ir didelius, ir mažus.

Žibintų festivalis „1000 šviesų“ veiks nuo gruodžio 25 d. iki vasario 20 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse teritorijoje.

Renginio organizatorius: UAB „Bravo events“. Partneris: Lietuvos liaudies buities muziejus.

Daugiau informacijos apie bilietus ir darbo laiką: https://www.1000sviesu.lt/