Kovo 11-ąją užsuk į Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą

Naujiena
Maršrutas

Kovo 11-ąją minima Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Būtent šią dieną prie 33 metus buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktas, Minint šią įsimintiną diena, saugomose teritorijose organizuojami renginiai, o Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras kovo 11-ąją priims lankytojus ir ves edukacijas „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas”.

Po Nepriklausomybės atkūrimo itin sparčiai kūrėsi saugomų teritorijų sistema. Nepriklausomybė buvo tas periodas, kuriuo buvo galima įteisinti visas idėjas, susijusias su gamtosauga. Buvo programiniai dokumentai, tad reikėjo juridinių žingsnių. 1991 m. Seimas priėmė nutarimus dėl 4 nacionalinių parkų, o dar kitais metais ir dėl 30 regioninių parkų įsteigimo. Ne kiekviena valstybė galėtų pasigirti tokios apimties valstybinių parkų steigimu per gana trumpą laikotarpį.

Kovo 11-ąją (šeštadienį) kviečiame apsilankyti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius) ir pasidomėti istoriniais faktais apie mūsų krašto saugomas teritorijas, sužinoti nacionalinių ir regioninių parkų išskirtinę vertę - kas ir kodėl saugoma, pasmalsauti, kur galima apsilankyti ir ką pamatyti… Lankytojų centras dirbs įprastomis šeštadienio valandomis (nuo 10:00 iki 16:00, pietų pertrauka 12:00-12:30). 13 val. bus organizuojama ekskursija „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas", tad verta užsirezervuoti telefonu +37066570494.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena bus paminėta ir Varnių regioniniame parke. Čia vyks žygis ir bus kviečiama keliauti pėsčiomis po Pavandenės kraštovaizdžio draustinį. Žygeiviai aplankys Žemaičių aukštumą paryškinančius Pavandenės piliakalnius: Moteraitį, Pavandenės Alkakalnį (Sklepkalnį), grožėsis Gludo ežero vaizdais, bundančia gamta.

Dieveniškių istoriniame regioniniame parke edukacijos „Ką padovanoti Lietuvai” metu buvo kuriamos mažytės dovanėlės - mediniai magnetukai su gamtos vaizdais.

Krekenavos regioniniame parke kovo 11 d. vyks renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai. Koncertuos ukrainiečių grupė „TaRūta“, renginio metu bus renkamos lėšos Ukrainai. Krekenavos regioninio parko darbuotojai ant laužo virs vaistažolių arbatą, kvies ja pasivaišinti ir daugiau sužinoti apie šio regioninio parko vertybes.

Kviečiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti aktyviai, aplankant mūsų krašto vertingiausias vietas – saugomas teritorijas!