A. Žmuidzinavičiaus memorialiniai namai ir Velnių muziejus

Muziejai
Dailininko Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus atidarytas 1966 m. jo name, pastatytame pagal žymaus architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektą.

Dailininkas paliko apie 2000 darbų, brandžiausi jų priklauso realistinei krypčiai. Jis tapė peizažus, portretus, temines kompozicijas. Taip pat dirbo ir grafikos srityje: apipavidalino nemažai knygų, dalyvavo pinigų, pašto ženklų, plakatų, vertybinių popierių konkursuose.

Memorialinio namo ekspozicija supažindina su tapytojo ir jo šeimos gyvenimu. Bute ir dirbtuvėje išlikusi 3 – 4-ojo dešimtmečių aplinka: autentiški baldai ir įvairios interjero detalės (šviestuvai, telefono aparatai ir kt.). Muziejuje galima išvysti ir A. Žmuidzinavičiaus paveikslų, susipažinti su dalimi jo sukauptų rinkinių, įvairia archyvine medžiaga.

Vieninteliame pasaulyje Velnių muziejuje saugoma per 3 tūkstančius velniukų – vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, suvenyrų, kaukių ne tik iš Lietuvos, bet net iš 70 pasaulio šalių. Kasmet jame lankosi tūkstančiai svečių, kuriems itin smalsu patiems pažvelgti į šią paslaptingą mitologinę būtybę. Velnių muziejuje rasite eksponatų, puikiausiai atitinkančių ir Jūsų pačių charakterį. Gyvuoja graži tradicija – svečiai gali muziejui padovanoti velniuką.

Dabar jau plačiai pasaulyje žinoma kolekcija pradėta rinkti Antano Žmuidzinavičiaus.
Šaltinis: © ciurlionis.lt, visit.kaunas.lt

Aplankykite netoliese