Juozo ir Jadvygos Tūbelių namai

Architektūriniai objektai
Pastatas priklausė ilgamečio Pirmosios Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko J. Tūbelio ir visuomenininkės J. Tūbelienės šeimai. 1931 m. J. Tūbelienė pateikė užsakymą žymiam Kauno inžinieriui Feliksui Vizbarui suprojektuoti erdvius namus.

Pakankamai laisvas pastato planas, erdvi terasa, tamsūs karnizai ir langų apvadai iliustruoja modernistinį stilių. Pagal projektą pastato viršuje turėjo iškilti gana aukštas bokštas. Namo šeimininkei tai pasirodė pernelyg į akis krintanti detalė, todėl ji paprašė ją sumažinti ir palikti tik nedidelę atvirą aikštelę ant stogo, nuo kurios atsivertų Kauno senamiesčio panorama. Name buvo suprojektuoti devyni erdvūs kambariai, po namu – didelis rūsys. Naudingas plotas sudarė 300 kv. metrų. Namo statyba kainavo beveik 68000 litų. Namus puošė porceliano dirbiniai, prabangūs baldai ir šviestuvai. Pirmame aukšte buvo erdvus valgomasis, kuriame dažnai viešėdavo šeimos draugai, užsienio diplomatai, žymūs Kauno inteligentai ir valstybės veikėjai. Čia ne kartą lankėsi ir Prezidentas Antanas Smetona su šeima.

Dar nuo Mintaujos gimnazijos laikų J. Tūbelis buvo geriausias A. Smetonos draugas, o šią draugystę sustiprino ir giminystės ryšiai, mat Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė buvo seserys. 1940 m. birželį J. Tūbelienei su dukra Marija pasitraukus į Vakarus namai liko be šeimininkų, vėliau, sovietmečiu, namas buvo nacionalizuotas.
Šaltinis: © istorineprezidentura.lt

Aplankykite netoliese