Laikrodžių muziejus

Muziejai
Vienintelis Rytų Europoje Laikrodžių muziejus (Lietuvos dailės muziejaus padalinys) yra įsikūręs Lietuvos uostamiestyje Klaipėdoje, pačiame miesto centre, XIX amžiaus viloje. Į klausimą, kas yra laikas, žmogus siekė atsakyti visais amžiais. Pažinti laiką, išmokti jį skaičiuoti ir valdyti nuo seno bandė išsivysčiusios civilizacijos. Aplankę muziejaus ekspoziciją įsitikinsite, kad skaičiuoti laiką ne taip jau ir paprasta, kad įvairios tautos jį suprato skirtingai, ir sužinosite, kad vieninga laiko skaičiavimo sistema atsirado tik XIX amžiuje. Vos pravėrus muziejaus duris pasigirsta nepaliaujamas laikrodžių rodyklių tiksėjimas, primenantis mums, koks neįkainojamas yra bėgantis laikas. Mes kviečiame Jus bent trumpam neskaičiuoti brangių savo minučių ir su malonumu pasinerti į turtingą laikrodžių istoriją.

Susipažinkite ne tik su saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaninių laikrodžių istorija, bet ir pakeliaukite po skirtingas meno epochas. Antrajame muziejaus aukšte įrengtoje ekspozicijoje yra eksponuojami renesanso, baroko, rokoko, klasicizmo, eklektikos stiliaus laikrodžiai. Jūs turėsite galimybę išvysti daugiau negu 400 originalių bei retų laikrodžių, pamatyti, kaip atrodė laikrodininko dirbtuvė renesanso epochoje, pasivaikščioti po unikalų Saulės laikrodžių parką.

Edukaciniame centre visų amžių vaikus ir moksleivius muziejininkai laukia parengę įvairių atraktyvių užsiėmimų laiko tema. Visi užsiėmimai parengti remiantis mokyklose mokamų programų pagrindu. "Jei negalite atvykti į Laikrodžių muziejų – mes atvyksime pas Jus!" Tokiu šūkiu laikrodžių muziejaus muziejininkai su virtualia ekspozicija lanko vaikų ir senelių globos namus, neįgalius žmones.
Šaltinis: © ldm.lt/lm

Aplankykite netoliese