Molėtų skulptūrų parkas

Miesto parkai
Molėtų skulptūrų parkas įsikūręs miesto pakraštyje, prie Pastovio ežero, todėl tai puiki vieta ne tik pasivaikščioti ir pasimėgauti ramybe gamtos prieglobstyje, bet ir pasigėrėti menininkų darbais. Šiuolaikiškai sutvarkytame parke po atviru dangumi eksponuojami įvairūs darbai iš medžio, juodo, pilko ir rusvo granito, sukurti skulptorių–architektų iš Lietuvos, Velso, Prancūzijos ir Lenkijos.

Idėja įkurti parką kilo dviem jauniems Molėtuose apsigyvenusiems menininkams – Daliai Cibauskaitei ir Vygintui Čeikauskui. Jie norėjo skleisti meną ir matė, kad Molėtai yra tam puiki vieta. 1997 m. D. Cibauskaitė įkūrė meno galeriją "Akcija M", organizuodavo tarptautinius tapybos plenerus, kitus meno renginius, pasiūlė prie Pastovio ežero įkurti skulptūrų parką. Idėja sulaukė didelio palaikymo ir 1998 m. balandžio 22 d. įvyko oficialus parko atidarymas, tą dieną prasidėjo Molėtų skulptūrų parko istorija. Pirmoji parke atsirado Arvydo Ališankos aukšta, iš medžio drožta skulptūra pavadinimu "Pintas žmogus", taip pat masyvi skulptūra "Valtis", kurią apsilankę parke pamatysite iš tolo. Ji, pasak autoriaus, neigia pačią plaukimo galimybės idėją. Parke buvo pastatyta Z. R. Macijevskio rusvo granito apibendrintų formų moters figūra ir T. Gilespio "Tiltas į Molėtus", simbolizuojanti du sujungtus krantus. Pirmuoju Molėtų skulptoriumi vadinamas Aloyzas Smilingis parkui padovanojo granito skulptūrą "Žydėjimas". Iš viso buvo pastatytos 9 skulptūros. Neilgai trukus skulptūrų parkas atsinaujino. 2001 m. parke įvyko antroji skulptorių stovykla po atviru dangumi. Skulptoriai Mindaugas Navakas, dailininkai Svajonė ir Paulius Stanikai per mėnesį sukūrė ir parką papildė naujomis skulptūromis: "Grindinys" (autorius M. Navakas) ir "Observatorija" (S. ir P. Stanikai).

Molėtiškių ir miesto svečių mėgstamas parkas buvo atnaujintas ir dar kartą 2014 m. Dabar, vaikščiodami gražiais parko takeliais, be kitų kūrinių čia pamatysite ir Molėtų skulptoriaus Vido Stepanavičiaus iš akmens iškaltą "Lašo" skulptūrą, Donato Dovidavičiaus sukurtą skulptūrinę akmenų kompoziciją su tarsi ore kybančiais didesniais ir mažesniais akmenimis - "Purslas". Skulptorius nerūdijančio plieno strypais sujungė skulptūrai atrinktus akmenis, kurie sudaro begalybės įspūdį, o mažiausių akmenų viršūnės įgavo poliruotą blizgesį, tarsi užbaigdamos kompoziciją sudaro galingo, ažūriško tūrio aurą. Tad pasiruoškite fotoaparatus ar mobiliuosius telefonus, visos iš čia esančių skulptūrų vertos įamžinti.

Skulptūrų parkas svečių sulaukia ištisus metus, o daugiausia – čia organizuojamų kultūrinių renginių metu.
Šaltinis: © visitaukstaitija.lt

Aplankykite netoliese