Paminklas Antanui Paškevičiui-Poškai

Skulptūros
Ši skulptūra-paminkas skirta nenuilstančiam keliautojui, motociklininkui Antanui Poškevičiui, kuris buvo pasirinktas kaip Lietuvos motociklininkų simbolis.

1928-ais A. P. Poška tapo pirmuoju Lietuvos motociklininku apvažiavusiu Baltijos jūrą. Mokslininkas, antropologas, žurnalistas, vienas pirmųjų Lietuvoje esperantininkų, nepraėjus nei metams po kelionės aplink Baltijos jūrą su dar vienu žinomu keliautoju Matu Šalčiumi, 1929-ais metais, vedami smalsumo ir pasaulio pažinimo nukeliavo net iki Indijos.

Lietuvoje baikerių judėjimas gyvuoja jau nuo XX amžiaus pradžios. Ankstyviausi įrašai apie pirmąjį žinomą motorračių klubą Klaipėdoje (tuomečiame Memelyje), kuris vadinosi "M.S.C MEMELLAND", randami 1925 metų vietinėje spaudoje. 1928 metais birželio 11 dieną Lietuvoje buvo įsteigtas pirmasis motociklistų klubas – Lietuvos motociklistų klubas (LMK).

Skulptūros vieta yra taip pat simbolinė, nes būtent šioje vietoje buvo įkurtas pirmasis Lietuvoje motociklininkų klubas (seniau Grabenstrasse-7). Siekiant įamžinti motociklizmo Lietuvoje ištakų pradžią buvusio pirmojo automobilių ir motorračių klubo, vadinamojo "clubhouse’o", vietoje pastatytas paminklas, kuriame atsispindi ir pirmasis pasaulyje serijinis motociklo modelis "INDIAN – SCOUT 101". Vienas pirmųjų šalies baikerių buvo Antanas Paškevičius – Poška, kuris drauge su kitu žinomu keliautoju Matu Šalčiumi, 1928 metais išvyko motociklu iš Lietuvos į Indiją ir apie tai parašė knygų seriją "Nuo Baltijos iki Bengalijos".

Skulptorius Arūnas Sakalauskas, architektai Vaidotas Dapkevičius, Vladas Balsys, idėjos autorius Aurimas Mockus.
Šaltinis: © klaipedainfo.lt

Aplankykite netoliese