Paminklinis suoliukas Vytautui Kernagiui

Išskirtiniai objektai
Vilniaus Gedimino prospekte, Brode, stovi paminklinis suoliukas Maestro Vytauto Kernagio kūrybinio kelio pradžiai pažymėti. Skulptūra vaizduoja 1965-1980 metais čia stovėjusį suoliuką su į jo dešinį šoną atremta gitara ir simbolizuoja tais metais vykusį Brodo vaikų judėjimą, kurio vienu iš lyderių buvo Maestro Vytautas Kernagis.

"Idėja įamžinti Vytauto Kernagio kūrybinio kelio pradžią – pasisėdėjimus brazdinant gitara Brode – kilo jo draugams ir bendražygiams iškart po Maestro mirties. Net keli žmonės vienu metu man ėmė siūlyti, kad tai galėtų būti seno dizaino suoliukas ir į jį atremta gitara, todėl beliko tik šią idėją realizuoti", – sako Vytautas Kernagis jaunesnysis, V. Kernagio fondo vadovas.

Paminklinio suoliuko idėją kūnu pavertė skulptorius Danielius Sodeika ir architektas Rimvydas Kazickas. Paminklinis suoliukas pagamintas iš bronzos. Šis suoliukas pagamintas tik privačių asmenų – Vytauto Kernagio draugų, bendraminčių ir bičiulių – iniciatyva ir lėšomis. Tie V. Kernagio bendražygiai ir draugai, kurie sakė, kad reikia Brode įamžinti artistą, pasirūpino ir šios idėjos pavertimu kūnu – jų suaukotomis lėšomis ir finansuotas suoliuko įrengimas.

Tokio dizaino mediniai suoliukai šiuo metu paskelbti kultūros paveldo objektais, jų likę nedaug, jie stovi Lukiškių aikštėje. Atminimo ženklo Vytautui Kernagiui įrengimu – pastatymu bei apšvietimu – pasirūpino Vilniaus miesto savivaldybė, skulptūrą nuo galimo vandalizmo apdraudė šalies draudimo rinkos lyderis "Lietuvos draudimas".
Šaltinis: © kernagis.lt

Aplankykite netoliese