Platelių ežero apžvalgos aikštelė

Apžvalgos vietos
Apžvalgos aikštelė yra šiaurės rytiniame miestelio pakraštyje. Iš aikštelės visu grožiu atsiveria salomis (Pilies, Veršių salos), pusiasaliais (Šventorkalnis) garsus Platelių ežeras bei tamsiais Plokštinės miškais pasipuošusios erdvės.

Platelių ežeras ir jo salos yra apipintas lengendomis... Ar žinojote, kad iš Platelių ežero apžvalgos aikštelės matomoje Pilies saloje, kadaise stovėjo pilis? Medinė pilis tikrai stovėjo saloje dar 15 amžiuje. Dar ir dabar jos liekanas nuplaukus į salą galima pamatyti. Pasak, vienos iš legendų pilies karalienė buvusi užkerėta? Ji turėjusi baltą kumelę, kuria galėdavusi joti vandens paviršiumi ir neskęsti. Mat, velniai kumelei po kojomis torielkas (lėkštes) kaišioję, kad šioji nepaskęstų. O ir pati karalienė buvusi nemirtinga, jos nebuvo įmanoma jokiomis kulkomis nušauti. Daugybę kitų legendų apie Platelių ežerą perskaitysite Platelių ežero apžvalgos aikštelės spalvinguose informaciniuose stenduose.

2017 m. įgyvendinant ES finansuojamą projektą "Unigreen" apžvalgos aikštelė buvo iš esmės atnaujinta ir pritaikyta žmonėms, turintiems judėjimo ir regėjimo negalią. Dabar aikštelėje yra įrengti suolai, dviračių stovai, pandusas, pastatyti aštuoni informacijos stendai, pasakojantys Platelių ežero ir jame esančių salų legendas. Taip pat pastatytas taktilinis stendas su Brailio raštu. Jis yra vienintelis toks visame Žemaitijos nacionaliniame parke. Šis stendas pritaikytas žmonėms, turintiems regėjimo negalią, ir padedantis jį liečiančiajam susidaryti bendrą ežero vaizdą.
Šaltinis: © zemaitijosnp.lt

Aplankykite netoliese