Šeimyniškių atodanga ir konglomerato uola

Geologiniai objektai
Anksčiau šioje vietoje buvo žvyro karjeras, todėl vietiniams ši vieta geriau žinoma kaip Šeimyniškių karjeras. Bekasant žvyrą buvo atkasti masyvūs iš molio, žvyro ir smulkių akmenukų susiformavę luitai. Tokios uolos susiformuoja požemiuose vykstant sudėtingiems hidrocheminiams procesams, kurių metu išsikristalizuoja kalcitas. Požeminiams vandenims pasiekus laidų ir poringą žvyro sluoksnį kalcitas išsikristalizavo, tvirtai sulipdė smėlio, žvyro, gargždo nuogulas ir susidarė toks darinys, vadinamas konglomeratu. Konglomerato uola yra keliskart didesnė už žmogų, tad tai yra puiki vieta įsiamžinti – rezultatas bus toks, kad galėsite pašmaikštauti draugams sakydami, jog lankėtės užsienyje esančiuose kalnuose!

Šalia konglomerato uolos įrengti laiptukai į Šeimyniškių atodangą. Įveikę juos būsite apdovanoti puikiu vaizdu – matysite uolas iš viršaus, erdvų atodangos kraštovaizdį, galėsite pasivaikščioti.

1992 m. Šeimyniškių atodanga su konglomerato uola buvo paskelbta respublikinės reikšmės valstybiniu geologiniu gamtos paminklu. Nuo 2002 m. šis objektas yra valstybės saugomas gamtos paveldo objektas.
Šaltinis: © utenainfo.lt

Aplankykite netoliese