Upės slėnio takas

Pažintiniai takai
 Vilniaus mieste 1960 metais buvo įsteigtas Karoliniškių kraštovaizdžio draustinis, siekiant išsaugoti raiškius erozinius raguvynus Neries upės slėnyje, Plikakalnio atodangą, retas augalų rūšis. Vaizdinga 160 ha ploto teritorija driekiasi Neries slėnio šlaituose, priešais Vingio parką.

Ne vienerius metus saugomoje teritorijoje lankytojai lankėsi chaotiškai, o tai skatino įvairių pažeidimų atsiradimą: vertingose vietose buvo išminami takai, spartėjo erozija.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos įgyvendintas Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio tvarkymo projektas ne tik padėjo gerokai sumažinti chaotiško draustinio lankymo poveikį šiai saugomai teritorijai, bet ir pritaikė jį miestiečių rekreacinėms reikmėms, draustinis tapo patraukli vieta pažintiniam turizmui.

Šiltuoju metų laiku draustinis lankytojus vilioja išplėtota turistinių trasų sistema, kurią sudaro įvairaus ilgio pėsčiųjų maršrutai: Raguvų dugno takas, Kalvų keterų takas, Miško pakraščio takas. Visais jais patogu pasiekti lankytinas draustinio vietas ir objektus. Buvo pagerintos ir draustinyje plytinčios dviračių trasos, kurios galiausiai buvo integruotos į bendrą Vilniaus miesto dviračių kelių tinklą. Atnaujinta ir išplėtota trasų sistema vilniečiams padeda geriau pažinti gražiausias miesto gamtines vietas – Plikakalnio atodangą, kalvas ir Neries salas ties Žvėrynu. Žiemą Karoliniškių, Žvėryno ir aplinkinių rajonų gyventojus vilioja čia įrengtos lygumų slidžių trasos.

Lankytojams patrauklesnis ir patogesnis draustinis tapo sutvarkius lauko infrastruktūrą: įrengus suoliukų bei su vietove susipažinti ir svarbiausius objektus aplankyti padedančias rodykles ir informacinius stendus. Įspūdingus sostinės centro vaizdus atskleidžia draustinyje įrengtos regyklos, o pikniko mylėtojams pasitarnauja renginių vieta su laužaviete ir poilsio vieta prie Neries upės.
Šaltinis: © apva.lt

Aplankykite netoliese