Utenos miesto fontanas Dauniškio ežere

Fontanai
Utenoje išgirdę muziką, skubėkite prie Dauniškio ežero – taip garsiai smaginasi grojantis fontanas! Vasaros sezonu jo purslai kasdien kelis kartus nušvinta spalvomis. Šią brangią ir spalvingą dovaną Utena gavo 750-ųjų miesto įkūrimo metinių proga 2011 metais. Ežere gyvenančios gulbės, antys, narai bei kiti vandens paukščiai greit susigyveno su gražuoliu fontanu. Būriai jų giedromis dienomis suka ratus aplink, susiliedami į vienumą su vandenyje atsispindinčiais pūkiniais debesėliais.

Ežero krante žaliuoja Dauniškio parkas, kuriame praūžia daug miesto renginių. Prie takelių žydi krūmai, iš darželių kyla sodrios pinavijų galvos. Pailsėti ramumoje kviečia kitoje ežero pusėje baltuojanti Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės koplyčia ir partizanų kalnelis, o saulės ir maudynių mėgėjus masina smėliu nukloti, minkšta žolyte apželdinti paplūdimiai. Nenorite maudytis? Tuomet pasivaikščiokite aplink ežerą pėsčiųjų taku, pasižvalgykite nuo pontoninio tilto, pasinaudokite nemokamu Wi-fi, pažaiskite su savo vaikais jiems skirtose zonose.

Įspūdingiausia vakarinė fontano programa rodoma penktadieniais ir šeštadieniais bei švenčių dienomis – tuomet net 30-40 minučių netyla muzika, pagal kurią įvairiomis spalvomis nusidažantis fontanas piešia lazerių projekcijas danguje ir ant vandens. Muzikinius kūrinius galima užsisakyti ir trumposiomis SMS žinutėmis.
Šaltinis: © Utenos turizmo informacijos centras

Aplankykite netoliese