Žaislų muziejus

Muziejai
Važinėdami po svečias šalis ne kartą esame lankęsi nepaprastai gyvuose ir patraukliuose muziejuose. Visada įdomu užsukti į atskiroms temoms skirtus kultūros centrus. Paskui pagalvoji, o kodėl ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje neturime vaikams, jų tėvams, seneliais ir draugams skirto žaislų ir žaidimų muziejaus, kuriais džiaugiasi kone kiekvienas Europos miestas. 2010 m. kovo 8 dieną privačių asmenų įsteigta viešoji įstaiga ŽAISLŲ MUZIEJUS šiandien yra jau veikianti gyva kultūros ir edukacijos vieta, kuri duris atvėrė 2012 m. gruodžio mėnesį.

Seniausias, žinomiausias, rečiausias, mažiausias, didžiausias, brangiausias – tokiais eksponatų apibūdinimais dažniausia pasitinkami muziejų lankytojai. Žaislų muziejaus tikslas – ne tik atskleisti žaislų bei žaidimų unikalumą, bet suteikti galimybę juos vietoje išmėginti. Mes nesiekiama sukaupti absoliučiai visų žaislų ir žaidimų. Norime pasirinkti įdomiausius ir lankytojams kuo plačiau juos pristatyti. Unikalūs originalai visuomet yra kruopščiai saugomi ir jiems eksponuoti keliami ypatingi mikroklimato reikalavimai. Būtent todėl neįmanoma lankytojams jų liesti, apžiūrėti ar išbandyti. Žaislų muziejuje norime parodyti ir originalus, ir pagamintas jų kopijas, kurias būtų galima drąsiai imti į rankas.

Muziejaus ekspozicijos pradžia skirta seniausiems Lietuvos žaislams. Tai pirmoji vieta Lietuvoje, kur surinkta ir pristatyta visa iš archeologinių tyrimų žinoma medžiaga apie žaislus ir žaidimų inventorių. Temai skirti aštuoni stendai, kuriuose rasite ne tik naudingos, įdomios ir negirdėtos informacijos, bet ir galėsite iš stalčių išsitraukti žaislų kopijas bei rekonstrukcijas ir čia pat vietoje jas išmėginti.

Antroje muziejaus dalyje aplankysite keičiamą parodėlę "XX a. prisiminimai", kur rasite daug originalių mūsų tėvelių ir senelių žaislų. Jauniesiems lankytojams bus smagu juos paliesti, vyresniems - atgaivinti vaikystės prisiminimus. Ekspoziciją ir parodas praturtina įvairios lankytojams siūlomos veiklos.

Muziejaus atidarymas yra tik darbo pradžia. Tolesnė mūsų veikla bus skirta jo puoselėjimui bei turtinimui. Mūsų tikslas yra plėsti ir gilinti muziejaus turinį, archeologijos ekspoziciją papildyti etnografiniais žaislais, pristatyti visas XX a. įdomybes ir ieškoti naujų formų edukacinei veiklai, skirtai įvairaus amžiaus lankytojams. Muziejaus edukacinėje klasėje vyksta edukaciniai užsiėmimai, organizuojami interaktyvūs žaidimai ir kitokia smagi veikla.
Šaltinis: © zaislumuziejus.lt

Aplankykite netoliese