Atradimai gamtoje aplink Trakus ir Vilnių

Maršrutai Automobiliu 14 objektų 1 dienos 225 km
Maršrutas

Vilniaus ir Trakų rajonuose gausu lankytinų žmogaus ir gamtos sukurtų objektų. Šiame dienos maršrute aplankysite Užutrakio dvarą, tris piliakalnius, Varnikų pažintinį taką, žymiąsias Strėvos įgriuvą ir Velnio duobę bei keletą UNESCO kultūros paveldo objektų. O maršrutą užbaigsite aukščiausiame Lietuvos taške.

Kelionę pradėkite nuo apsilankymo Užutrakio dvaro rūmuose.

Užutrakio dvaro parkas Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Pažvelkit iš arčiau į Lietuvos didikų gyvenimą – pasivaikščiokite po didingą XX a. pr. rūmų ir parko ansamblį.

O Galvės ežero baltosios gulbės link jus nuves Bulvių kelias – senasis sausumos kelias į Užutrakį.

Aukščiausia Trakų pusiasalio vieta – Aukų kalnas – žavi nuo čia atsiveriančiu kraštovaizdžiu, savita senovės piliakalnio istorija bei kviečia pajusti kasmet atgaivinamą viduramžio gyvenimo atmosferą.

Varnikų pažintinis takas Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Pasivaikščiojimas Varnikų botaniniame - zoologiniame draustinyje įrengtu pažintiniu taku atgaivina lankytojo sielą savo šimtamečio miško ir Ilgelio pelkės grožiu, žavi išskirtine augalija ir gyvūnija.

Išvažiavus iš Trakų link Aukštadvario giliai girioje, tarp ošiančių ilgaamžių medžių bei trykštančių neužšąlančių šaltinių, rasite Strėvos įgriuvą. Tai ypatinga Aukštadvario regioninio parko geomorfologinis gamtos paveldo objektas.

Aukštadvario regioniniame parke dunksantis Nikronių akmuo – gamtos paminklas, viliojantis ženklais užkoduota mįsle apie paslaptingą lobį...

Velnio duobė Nuotr.: ©exploretrakaivilnius.lt

Legendomis apipinta Velnio duobė kviečia įsiklausyti į paslaptingus iš žemės sklindančius garsus. Galbūt netgi pavyks įžiūrėti prasmegusios bažnyčios bokštą?

Grįžtant iš Aukštadvario aplankykite didžiausią Neries regioninio parko piliakalnį. Bradeliškių piliakalnis yra geriausiai ištyrinėtas archeologų ir puikiai pritaikytas lankytojams. Jį rasite įspūdingame Dūkštos upelio slėnyje, o modernios technologijos nukels į protėvių laikus.

Toliau - didingą istoriją menanti Maišiagala kviečia apsilankyti anuomet Vilniaus apsaugos pilių žiedui priklausiusį piliakalnį, pasigrožėti nuo jo atsiveriančiu kraštovaizdžiu bei atminti Lietuvos didįjį kunigaikštį Algirdą.

Vos keliasdešimt gyventojų turintis Vilniaus rajono kaimelis Meškonys garsus pasaulinio paveldo objektu – Struvės geodezinio lanko trianguliacijos grandinės punktu.

1989 m. paskelbus, kad Europos geografinis centras yra Lietuvoje, netoli Vilniaus esanti dailiu kraštovaizdžiu pasižyminti vietovė buvo atitinkamai paženklinta ir ėmė traukti lankytojus.

Kitas Vilniaus rajono kaimelis Paliepiukai taip pat yra garsus Struvės geodezinio lanko trianguliacijos grandinės punktu.

Galiausiai - slėniais ir kalvomis nusėta Medininkų aukštuma kviečia pasimėgauti išskirtiniu kraštovaizdžiu ir aplankyti aukščiausią Lietuvos tašką – Aukštojo kalną. Nuo kurio palypėsite dar aukščiau į Juozapinės apžvalgos bokštą.