Molėtai - Mindūnai

Maršrutai Dviračiu 1 dienos 20 km
Maršrutas

Nuo Vilniaus nutolus vos 40 kilometrų Rytų Aukštaitijos link, peržengiamas slenkstis į ežerų ir ramybės kraštą. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1387 metais, Molėtai šiandien tampa vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančiu rajonu. Traukos priežastis – švari gamta ir nepakartojamas kraštovaizdis. Tarp ketvirtadalį Molėtų teritorijos užimančių miškų tyvuliuoja 300 ežerų.

Maždaug 20 kilometrų vaizdingas maršrutas apjungia Molėtus ir Mindūnus - ilgą laiką garsėjusius aukščiausiu Lietuvoje apžvalgos bokštu. Nors bokštas jau nebeaukščiausias jis vis dar įspūdingas, kaip ir iki šiol dovanojantis plačią ežerų krašto panoramą.

Nors lnkytinos vietos susitelkurios maršruto pradžioje - Molėtuose ir pabaigoje - Mindūnuose, pakeliui jus lydės tyras Molėtų rajono oras, pievos ir tarp kalvų įsispraudusios ežerų "akys".

MOLĖTAI

Molėtuose gausu lankytinų vietų, galimybių pailsėti ir pramogų. Informacijos gausoje nepaklysti jums visada padės Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro specialistai. Neapsiriksite kelionę pradėję būtent čia.

Beje, net ir pačiame informacijos centre rasite pramogų, turėsite galimybę nusipirkti Molėtų suvenyrų priminsiančių apie šią kelionę ir dovanų draugams.

Kai kuriomis rekomendacijomis, ką pamatyti Molėtuose, dalinamės ir šiame maršrute. Visai greta turizmo informacijos centro Molėtų prekybiniais pastatai.

„Raudoni mūrai“ – taip molėtiškiai vadina net keletą gaisrų atlaikiusį istorinį pastatą ir dažnai vienas kitą kviečia čia išgerti kavos. Iki 1940 metų šiame pastate veikė privačios žydų parduotuvės, antrame aukšte buvo gyvenamieji butai. Pastatas savo paskirties nepakeitė iki šiol - čia įsikūrusios kavinukės, parduotuvės.

Daugiau spalvų Molėtams įnešė gatvės meno projektas "Nuspalvink vasaros miestus". Ryškiaspalvis piešinys yra ant buvusio Molėtų kino teatro sienos.

Ežere plūduriuoja ryškiaspalvė plūdė bei prie žvejo batų ir meškerės guli neblogas laimikis – žuvis su balnu, nedažnas praeis pro šalį neužkibęs ant šios kompozicijos. O šalia dar ir jaukus miesto fontanas, kuris vakarais sužiba įvairiomis spalvomis.

Tęsdami kelionę dviračiu taku vedančiu Pastovio ežero pakrante, šalia jo pastebėsite skulptūrą "Akmuo Sizifui". Sizifo darbu užsiimti ir ridenti akmens į kalną nepatartina, tačiau pabandyti pasukti jį aplink savo ašį galite.

Ar kur nors matėte valtis, kuriose auga žolė ir medžiai? Ne? Aplankykite Molėtų skulptūrų parką ir pamatysite ne tik valtis, bet ir žymių Lietuvos ir užsienio autorių skulptūras, pasidairysite po Molėtų mieste tyvuliuojantį Pastovio ežerą. Ežerą nužvelgti galėsite nuo čia įrengtos apžvalgos aikštelės.

Molėtai - ežerų kraštas. Tad nenuostabu, kad ir pačiame Molėtų mieste tyvuliuoja ežeras. Visai netoli skulptūrų parko įrengtas miesto paplūdimys. Čia rasite ramybę, visą infrastruktūrą reikalingą geram ir patogiam poilsiui bei gaivų Pastovio ežero vandenį.

Turite daugiau laiko ir noro nulipti nuo dviračio - papramogaukite vendenlenčių parke "Flip point".

PIEVOM IR MIŠKAIS MINDŪNŲ LINK

Ši atkarpa neturi garsiųjų lankytinų vietų, bet dovanoja nuostabius vaizdus kiekviename kelionės kilometre. Keliaudami Mindūnų link, neskubėkite, mėgaukites Molėtų rajono gamta.

Mindūnų apylinkės.

Pasiklysti jums neleis šis maršrutas. Čia rasite visą reikalingą informaciją, o svarbiausia tikslų kelionės žemėlapį. Tad belieka tik nepamiršti namie savo telefono. Kad nepavestų mobiliojo ryšio sutrikimai, rekomenduojame ir primename pamatykLietuvoje.lt funkcionalumą - "Atsisiųsti GPX/KML" funkcionalumą. Tai padarykite dar prieš kelionę ir būsite ramūs kelionės metu, net ir miško viduryje, kur nėra jokio mobiliojo ryšio, tik ryšys su gamta ;) .

Mindūnų apylinkės.

MINDŪNAI

Nedidelis, bet jau labai garsus miestelis Molėtų rajone. Daugiausia žinomumo keliauti po Lietuvą mėgstančiųjų tarpe jam suteikė ilgą laiką aukščiausiu tituluotas Mindūnų apžvalgos bokštas. Jį aplenkus Birštono apžvalgos bokštui, jis tapo antruoju, tačiau tiek pat įspūdingu bokštu.

Šį miestelį ir jo apylinkėse tyvuliuojančius ežerus pamėgę ir poilsiautojai. Tad čia visais metų laikais gausu šurmulio.

Apsilankius apžvalgos bokšte, rekomendujame užsukti ir į du, visai netoliese įsikūrusius muziejus.

Kelionės pratęsimas...

Tiems, kam šie 20 kilometrų pasirodytų per mažai, ar tiesiog dviračiu po Molėtų kraštą norėtumėte pakeliauti net keletą dienų, šioje vietoje maršrutas susijungia su kitu, dviejų dienų maršrutu.

Labanoro dviračių trasa - tai dviejų dienų, beveik 80 kilometrų ilgio žiedinis maršrutas.

Daugiau informacijos apie "Labanoro dviračių trasą" rasite čia.