Vilnius: miesto ir gamtos draugystė

Maršrutai Pėsčiomis 11 objektų Iki 4 valandų 9 km
Maršrutas

Keliaudami šiuo maršrutu paįvarinsite savo laisvalaikį, išbandysite naujus kelius pasivaikščiojimui ar pasivažinėjimui dviračiu ir galbūt atrasite vieną kitą dar nematytą vietą Vilniuje. Rinkome ne populiariausias, bet tikrai išskirtines vietas.MARŠRUTO OBJEKTAI


Apsilankykite atsinaujinusioje Lukiškių aikštėje, kurioje liko jau anksčiau čia stovėjęs "Vytauto Kernagio suoliukas", o visai greta atsirado naujas traukos objektas - fontanas. Lukiškių aikštės fontanas vienintelis toks Pabaltyje, interaktyvus, žaidžiantis su lankytojais ir ypatingai greitai besikeičiantis. Savo vandens žaidimais įtraukia, užburia ir džiugina miestelėnus ir miesto svečius. Taip pat, aikštėje rasite knygų kioskelį, prie kurio patogiai įsitaisius su knyga galima užtrukti ir ilgiau.

Lukiškių aikštės fontanas. Nuotr.: ©vilnius.lt

Gatvės menas kūrinių įvairiuose Lietuvos miestuose vis daugėja. Vienas jų puošia Liubarto tilto koloną.

Vingio parko karių kapinėse ilsisi "Miegantys liūtai". Sunku būtų rasti vilnietį, kuris nebūtų buvęs Vingio parkę, bet dar ne daugelis žino ir yra matęs šią skulptūrą. Užsukite dar kartą į Vingio parką ir pasižymėkite prie šios skluptūros.

Vingio parko Žvėryno pėsčiųjų tiltas išskirtinis savo išvaizda bei tuo jo atsiveriančiais vaizdais. Iki šiol buvęs baltas tiltas šiemet įgavo daugiau spalvų - paraudo nauji dviračių takai, pagelto turėklai. Visai greta tilto rasite baltą Šv. Jekaterinos cerkvę, "Popo namą" ir daug kitų Žvėryno "perliukų".

Na, o norėdami pasiekti paskutinį maršruto tašką, savotišką kulminaciją, nusileiskite prie pat upės Žvėryno pusėje. Čia įrengtas Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio upės slėnio takas, kuriuo ir prieisite Plikakalnio atodangą, antrą pagal dydį atodangą Lietuvoje. Būkite atidūs ir nepraeikite miško takelio vedančio į apžvalgo aikštelę.

Jei jau įveikėte upės slėnio taką, išbandykite ir miško pakraščio taką. Jis vingiuoja palei Karoliniškių draustinio mišką, bet viršutine šlaito dalimi.

Pakeliui turėsite galimybę iš arčiau apžiūrėti TV bokštą, Antenų ekspoziciją, skulptūrą "Laisvės varpas", atminimo kryžius.

Kad būtų įdomiau, vėl į miesto ceentrinę dalį grįžkite kitu keliu. Nusileide nuo kalno T. Narbuto gatve, pačioje Konstitucijos pr. pradžioje rasite dar vieną Vilniaus simbolį - skulptūrą "Laisvės kelias".