Rekomendacijos vasaros savaitgaliui

Maršrutai Automobiliu 30 objektų Daugiau nei 2 dienų
Maršrutas

Savaitgalis dažnam atneša ne tik džiaugsmą, bet ir rūpestį - ką veikti ir kaip šį laiką išnaudoti įdomiai ir prasmingai. Siūlome daugybę krypčių ir idėjų, kur keliauti po Lietuvą, ką pamatyti. Lietuvos pažinimas, lankymas naujų, dar nematytų vietų, jos istorijos pažinimos - puikus būdas švęsti Lietuvą!

Savaitgalis ant dviračių

Savaitgalį nusprendę praleisti ant dviračių, tikrai neapsiriks pasirinkę turbūt gražiausią dviračių maršrutą Lietuvoje – Dviračių po Kuršių nerijos nacionalinį parką. Mėgautis šiuo maršrutu reikia neskubant, patiriant, girdint ir matant viską kas šią vietą ir padaro kone stebuklinga. Taigi, 2-3 dienos Kuršių nerijoje garantuotai padovanos vieną įsimintiniausių šios vasaros savaitgalių. Daugiau: lankytinos vietos Kuršių nerijoje.

Pastaba: pastaruoju metu, o ypač šiemet, sulaukiama labai daug nusiskundimų dėl labai prastos dviračių tako dangos kokybės. Gaila dėl šios situacijos, tačiau tikrai nemanome, kad dėl to reiktų šio maršruto vengti. Būkite atidūs, atsargūs, neskubėkite, saugokite save ir savo dviratę transporto priemonę :) Gerų įspūdžių!

Dviračiais aplink Platelių ežerą Nuotr.: ©Žemaitijos nacionalinis parkas

Dviračių maršrutas "Aplink Platelių ežerą" . Daugiau kaip 24 km. ilgio maršrutas, besidriekiantis atnaujintais dviračių takais aplink visą Platelių ežerą. Šis maršrutas saugus, įdomus ir pilnas įdomiausių lankytinų objektų.

Be to, keliaudami šiuo maršrutu dar galite alyvauti ir Žemaitijos nacionalinio parko vasaros žaidime ir aplankę keletą vietų, pasižymėję jose laimėti puikius parko direkcijos įsteigtus prizus.

Neries regioninio parko dviračių maršrutas Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Nerintiems pajusti pušyno gaivą, pasigrožėti Neries vingiais, iš apžvalgos aikšelių atsiveriančiais vaizdais, pagrybauti, pauogauti ir kitaip papramogauti - rekomenduojame Kairiojo Neries kranto turizmo trasą.

Maršrutas ypatingas dar ir tuo, kad yra visai netoli Vilniaus ir gali būti pasiekiamas traukiniu. Atvykite ir savo kelionę dviračiu pradėkite nuo Bražuolės stotelės, Bražuolės stovyklavietės.

Kelionės automobiliu

Lietuva nėra didelė, net ir paprastą dviejų dienų savaitgalį galima pasiekti praktiškai bet kurį jos kampelį. Šį kartą ekomenduojame ypatingą maršrutą – Panemunę (Panemunių regioninis parką). Maršrutas pilnas įdomiausių Lietuvos lankytinų vietų, atsiveriančių ir Nemuno išpuoštų panoramų, didingų piliakalnių, pilių, istorijos, architektūros ir nuostabios Nemuno slėnių gamtos.

Išskirtinumo šiam maršrutui suteikia ir tai, kad kiekvienas maršrutą gali prisitaikyti pagal savo poreikius ir galimybes. Galimos pačios įvairios maršruto modifikacijos, trukmės ir atstumai:

  1. Panemune nuo Kauno iki Jurbarko abiem Nemuno pakrantėmis
  2. Panemunė aplankant Jurbarką, Smalininkus, Viešvilę ir Rambyno regioninį parką:
  3. Panemunė iki pat Rusnės salos (Nemuno deltos regioninis parkas)
A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejus Nuotr.: ©A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejus
Nemuno deltos regioninis parkas Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Kelionės kryptis (miestas + gamta)

Išbandyta, ypatingai patikusi ir drąsiai pamatykLietuvoje.lt rekomenduojama kelionių po Lietuvą kryptis – Biržai.

Kelionė po Biržų kraštą yra gana kompaktiška, apjungianti įspūdingus gerai lankymui pritaikytus objektus, gamtos turtus, pažintinius takus, turbūt gražiausią Lietuvoje Kirkilų apžvalgos bokštą, fotogeniškus karstinius ežerėlius ir kitus. Visa tai išsidėstę vos per kelis kilometrus nuo Biržų, kuriuose taip pat daug įdomaus: Biržų pilis, joje įsikūręs muziejus „Sėla“, ilgiausias Lietuvoje tiltas per ežerą, Astravo dvaras ir žinoma biržietiško alaus muziejus ir kiti.

pamatykLietuvoje.lt foto įspūdžiai iš Biržų

Biržų pilis Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Nepelnytai primirštas kraštas

Maloniai nustebinusi, tačiau vis dar rečiau keliautojų maršrutuose atsirandančios kryptis – Lazdijai, Veisiejai, Vištytis ir Suvalkija. Šios kryptys nėra ant pagrindinių Lietuvos kelių, nėra pakeliui, todėl dažnai pamirštamos. Tačiau, norintys pasidžiaugti ramuma, vaizdingų ežerų gaiva ir jų skaidrumu, pamatyti kitokias, Lietuvos keliautojų dar mažiau lankomas ir žinomas lankytinas vietas, tiesiog privalo užsukti čia.

Veisiejų apžvalgos bokštas Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

30 vietų-idėjų kelionėms po Lietuvą